banner864

Ulusalcıları suçladı! 25 Ocak 2015, 19:22

Partisinin Diyarbakır il kongresinde Konuşan Başbakan Davutoğlu, açılım sürecine değindi. Süreci 'Ulusalcıların istemediğini' savunan Davutoğlu, Cumhuriyet Mitingleri ve Gezi direnişinin açılıma karşı yapıldığını belirtti. Başbakan, Kobani'ye selam göndermeyi de ihmal etmedi.

Ulusalcıları suçladı paylaşan: ulusalkanal
Partisinin Diyarbakır İl Kongresinde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kürtçe şarkılar eşliğinde çıktığı kürsüde Diyarbakır'ı Kürtçe selamladı.
Sözü açılıma getiren Davutoğlu, sürece Ulusalcıların karşı çıktığını savundu.
dedi.

Cumhuriyet Mitingleriyle sürece darbe vurulmak istendiğini savunan Davutoğlu Gezi eylemlerine değindi.

6-7 Ekim olaylarını da sürece darbe olarak yorumlayan Başbakan, Kobani'ye selam gönderdi.

Başbakan bayraktan hilalin kaldırılmak istendiğini de savundu.

Davutoğlu süreçle birlikte yeni Ortadoğu planlarını da anlattı.

Başbakan Diyarbakır'ın ardından Batman il kongresine katıldı.

ulusalkanal.com.trYorumlar

Ilhan Akılseven :

Değilmi ki davutoğlu ulusalcıları hedef gösterdi demekki işçi partisini büyük muhalefet olarak görüyor anlamına gelir. Evet artık işçi partisi çok ama çok büyümüş sn Doğu Perinçek liderliğinde büyük adımlar atmaya devam ediyor, hele ki bir bu AİHM İsviçrede sözde Ermeni soykırım iddiaları da çöker tirilirse o zaman daha da başarılı olucak. Ve büyük kongrede tekrar doğu perinçek genel başkan olur ve doğru kişi ve adaylarla yola çıkarsa hayırlısı ile yüzde 10% barajı patlatır Ana muhalefet partisi olma olasılığı büyük. Ama tabikii hedef hükümet olmaktan geçer, olasılığı da var itifak kurulur ve iki üç partiden oluşan bir koalisyon hükümeti kurulur.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar