banner864

Ümit Özdağ’dan dikkat çeken açıklama 07 Ağustos 2015, 20:26

Kıbrıs'ta müzakereler sürüyor... Peki, müzakerelerde ne oluyor? KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve ekibini müzakerelerle ilgili karatma uygulamakla suçlayan MHP milletvekili Ümit Özdağ, Türk heyetinde uluslararası hukukçu olamamasına dikkat çekti. Özdağ, konuya ilişkin Türk Dışişleri Bankalığı’ndan herhangi bir yönlendirme yapılmamasının da şaşırtıcı olduğunu vurguladı.
MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Meclis’te kameralar karşısına geçti, devam eden Kıbrıs müzakerelerine ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

Özdağ, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin  müzakerelerde gizlilik politikası yürüttüğünü belirtti.

MHP’li Özdağ, Müzakereleri yürüten heyetin içinde hiçbir uluslararası hukukçunun bulunmamasına dikkat çekti.

Özdağ, Kıbrıs Rum Kilisesi Başpapazı Hrisostomos’un “Türkiye’den gelen Türkler evlerine dönsünler” sözlerini hatırlattı. “Akıncı’nın sessizliği manidar” dedi.

MHP vekili, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki menfaatlerini hiçe sayan bir müzakere sürecinin yürütüldüğüne dikkat çekti.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

osman kutup :

AKP hükümeti kıbrıs davamıza en büyük ihaneti yapmıştır, gün gelecek sorumluları yüce divanda yargılanmalı. Rahmetli liderimiz denktaş'ı devre dışı bırakarak annan planına evet diyen de kıbrıs halkının bir kısmına da evet dedirten AKP hükümeti bu günlerde kıbrısta yürütülen görüşmelerde gizlilik içerisinde hareket etmekte, Milliyetçi Kıbrıs Türk halkı olarak bizler AKP hükümetine hiç güvenmiyor ve yıllarca süren mücadele sonucu kurduğumuz KKTC nin geleceğnden endişeliyiz.

demiray :

Allahini seven bir sey söylesin. bu ne istir bunlar ne yapmak istiyor vatani ne hale cevirdiler her yeri parca parca veriyorlar. daha ne duruyoruz bu ölü topragi ne zaman üstümüzden kalkacak.

Vedat Tunca :

İlginç olaylar oluyor. Kıbrıs Müzakeresinin PKK ile müccadele ile birlikte yürümesi ne demek oluyor.Büyük soru işareti. Bir tarafa bakarken diğer tarafyan başka kayıp mı yaşıyoruz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder