banner864

Üniversitede kavga! Fırat Çakıroğlu hayatını kaybetti 20 Şubat 2015, 21:15

Ege Üniversitesi Kampüsü'nde kavga çıktı. Kavgada Fırat Can Çakıroğlu isimli bir öğrenci hayatını kaybetti. 1 öğrenci de ağır yaralandı. Olayla ilgili 6 kişi gözaltına alındı. Çakıroğlu için İstanbul'da ve İzmir'de anma törenleri düzenlendi.
Ege Üniversitesi Kampüsü'nde öğrenciler arasında kavga çıktı. Kavgada bir öğrenci hayatını kaybetti, bir öğrenci de ağır yaralandı.

Kavga Edebiyat Fakültesi’nde yaşandı. Formasyon derslerine değişik bölümlerden gelen öğrenciler arasında 2 gün önce sözlü tartışma yaşandı.

Sözlü tartışma bir süre sonra kavgaya dönüştü. Kavgayı kampüse giren polisler ayırdı. Öğrenciler birbirine yaklaştırılmadı.

Ancak gerilim bir gün sonra da devam etti. Dersler iptal edildi ancak olay soğumadı. Son kavgada Fırat Yılmaz Çakıroğlu isimli bir öğrenci hayatını kaybetti. Nurullah S. isimli bir öğrenci de ağır yaralandı.

Bu arada olaylar sırasında yaralanan 6 öğrencinin değişik hastanelere başvurup tedavilerini yaptırdığı öğrenildi. Olayla ilgili 6 kişi gözaltına alındı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, olayda kullanıldığı belirlenen 5 bıçağı ele geçirdi. Çakıroğlu'nun öldürüldüğü cinayet aletinin belirlemesi için ele geçirilen bıçakların kriminal incelemeye gönderildiği bildirildi.

Hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumundaki otopsi işlemlerinin ardından teslim alındı. Çakıroğlu'nun cenazesi Türk bayrağına sarılı tabuta konularak Bornova Cumhuriyet Meydanı'na getirildi. Meydanda okunan duanın ardından cenaze, Bayraklı Fatih Camisi'ne götürüldü.

Fırat Yılmaz Çakıroğlu için İstanbul'da ve İzmir'de anma törenleri düzenlendi.ulusalkanal.com.trYorumlar

mdd :

emperyalizmin uşaklığını yapan pkk bir vatan evladını katledti

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder