banner864

Üniversitede şaka gibi 10 Kasım yasağı 09 Kasım 2013, 18:08

Kayseri'de10 Kasım çalışmaları Erciyes Üniversitesi tarafından engellendi. Düşünce ve Tartışma Kulübü üyeleri, çalışma için izin dilekçesini yazdı. Önce onay verildi, sonra ilginç bir gerekçeyle iptal edildi. Andımız ve Gençliğe Hitabe'nin dağıtılmasına siyasi içerikli sayıldığı için izin verilmedi. Broşürlerde yazan "10 Kasım Yas Değil Mücadele Günüdür" sözünün de İşçi Partisi'nin sloganı olduğu öne sürüldü.
Kayseri'de Gençliğe Hitabe, Öğrenci Andı ve 10 Kasım broşürlerinin dağıtımı Erciyes Üniversitesi'nden veto yedi.

Erciyes Üniversitesi Düşünce ve Tartışma Kulübü üyelerinin 10 Kasım için yürüteceği çalışmalara Öğrenci Faaliyetleri Komisyonu'nundan izin çıkmadı. Çalışmalar engellendi.

DTK Başkanı Faruk Arıkel izin için Komisyon'a dilekçe yazdı. Dilekçede arzu edilen izinler için önce onay verildi, ardından ilginç bir gerekçeyle iptal edildi.

Öğrenci Faaliyetleri Komisyonu gerekçe olarak Gençliğe Hitabe, Andımız ile "10 Kasım Yas Değil Mücadele Günüdür" sözünün siyasi içerikli olduğunu iddia etti.

Ayrıca iptal yazısında 10 Kasım broşüründeki "10 Kasım Yas Değil Mücade Günüdür" sözünün İŞçi Partisi'nin sloganı olduğu ve bu sloganın okul içerisinde kullanılamayacağı belirtildi.  ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

misafir :

bu ülkeyi kurtaran ulu önder ataturke yapılan bu saygısızlık bu emri yayanlar kendi koltukları için tarihine gecmişine bu ülkeyi eemanet aldıkları atasına yaptıkları saygısızların sonu gelecek

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder