banner864

Usta oyuncu Levent Kırca'nın devlet sanatçısı ünvanı geri alındı 27 Nisan 2015, 18:39

Usta oyuncu Levent Kırca'nın devlet sanatçısı ünvanı geri alındı. Kırca 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından verilen devlet sanatçılığı ünvanıyla ilgili "Biri veriyor biri alıyor işte. Bu böyle " yorumunu yaptı.
Tiyatro ve sinemanın usta oyuncusu Levent Kırca'nın devlet sanatçısı ünvanı geri alındı. 

Usta oyuncuya Devlet Sanatçısı ünvanı 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından verilmişti. Kırca'nın konuyla ilgili ilk yorumu "biri veriyor biri alıyor" şeklinde oldu.

Kırca, "Devlet sanatçısı unvanım geri alındı. Biri veriyor biri alıyor işte. Bu böyle. Süleyman Demirel vermişti. Tayyip Erdoğan aldı" dedi.

Kırca, Türkiye'deki siyasi hicivlerle ilgili soru üzerine de dikkat çekici yanıtı şu sözlerle verdi: "Türkiye'de siyasi hiciv baskılar, yasaklamalar olduğu için yok. Bugünkü hükümet siyasi hicive yumuşak bakmadığı için yok".

Levent Kırca'nın "Sarhoşum gel beni al" isimli son filmi henüz bitti. İstanbul'un farklı semtlerinde çekilen komedi filminin Ağustos ayının son haftasında vizyona girmesi bekleniyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

BULENT DOGAN :

asil şimdi yüce türk milletinin sanatçisi oldu. öyle uydurma "devlet sanatçisi" ünvani diye bir şey olur mu hiç? önemli olan devletin maaşli memuru gibi değil, milletin bağimsiz, milli değerleriyle yoğrulmuş, millete önder olan sanatçilardir asil olan

Şaman TÜRKSOY :

boşveri̇n levent bey kardeşi̇m, nazli ilicak hak eder, pamuk orhan hak eder, etyen mahçupyan hak eder, eder oğlu eder.ama yurtsever i̇nsanlar i̇se zi̇ndan hak eder. si̇zi̇, hi̇ç deği̇lse zi̇ndana atmayi başaramadilar,teselli̇ni̇z olsun:))

sydneyden turan :

bosver be abicim sen halkin sanatcisisin boylesi daha iyi.

levi :

yuh diyorum başka söze gerek yok

halktan biri :

Hükümetler sanatcilarina devlet sanatcisi ünvani verebilirler bunu geriyede alabilirler hic önemli degil onemlisi güzeli onurlusu halkinin yaninda olan halkininin sanatcisina verdigi ünvandir Levent Kirca halkinin sanatcidir ne mutlu Levent Kircaya

halk :

sana o ünvani aslinda halk verdi. halktan baska da kimse senden onu geriye alamaz.

veyis :

canın sağolsun.

xx :

sanatçılığını elinden alamazlar ya...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar