banner864

Usülsüz kredi skandalı 30 Mayıs 2014, 17:51

Anadolubank Genel Müdürü Bülent Gökhan Günay'ın adı, dolandırıcılık ve şantaj suçuna karıştı. Günay'ın, 2009'da İşadamı Deniz Ungan'dan aldığı villanın kredi işlemlerinde usulsüzlük yaptığı idda edildi. 5 yıl sonra evine gelen bir tebligatla durumu öğrenen Ungan ise Göhkan Günay hakkında şantaj, gasp ve yolsuzluk suçlaması ile suç duyurusu yaptı.

30 ANADOLUBANK YOLSUZLUK paylaşan: ulusalkanal
2009 yılında Kandilli'de satılan bir villa satcıyı ve alıcıyı karşı karşıya getirdi. Villanın alıcısı Anadolubank Genel Müdürü Bülent Gökhan Günay... Villa kredi ile satın alındı, işte bu kredi de usulsüzlük yapıldığı iddia edildi.

İddia sahibi, villayı satan işadamı Deniz Ungan'a ait.

Ungan, 5 yıl önce evine gelen bir tebligatla durumu öğrendi.

Suçlamaların odağındaki isim Anadolubank Genel Müdürü Bülent Günay, yapımı tamamlanmış konut için çekilmesi mümkün olmayan Konut Tamamlama Kredisi aldı. Adı Sümerbank yolsuzluğuna da karışan Günay, bu durumda ödemesi geren Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu parasını ise ödemedi.

İddiaya göre, 226 bin liralık vergi bedeleni de tehditle işadamı Deniz Ungan'a ödetti. Ungan, 226 bin lirayı Günay'a teslim etmeye giderken kendi kamerası ile kayda aldı.

İşadamı Deniz Ungan, konuyu yargıya taşıdı. Hatta BDDK'ya bile başvurdu. Anadolubank Genel Müdürü Bülent Gökhan Günay ise soruşturma kapsamında verdiği ifadelerde bütün suçlamaları reddetti. Parayı almadığını savundu.

Sorumlu gazetecilik gereği suçlamaları Anadolubank Genel Müdürü Bülent Gökhan Günay sormak istedik. Ancak Günay, Ulusal Kanal'ın telefonlarına haber yapılana kadar çıkmamayı tercih etti.

HABER: DENİZ ÇAĞLAYAN
KAMERA: MEVLÜT AYDOĞAN

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Aydinselimolu :

Bu hirsizlari nasil banka genel muduru yaparlar. Devlete kkdf parasini odemeyen bir zata nasil guvenip para yatiralim

selma üstündağ :

her konuda hatali olduğu halde,bir bankanin güven şemsiyesi altinda ,kuvvetli olduğunu düşünüp yanlişlara devam etmemeli insanlar.ülkemin adalet sistemi hakli olanin yaninda yer alacaktir.deniz ungan davasinda adalete güvendi ve hakli çikacaktir

serdar üstündağ :

bir bankanın genelmüdürü bunu yaparsa biz bankalara nasıl güveneceğiz.

Halit öner :

i̇nanamıyorum bir genel müdür bunu nasıl yapar

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder