banner864

Usulsüz krediye dava 16 Ekim 2014, 20:09

Usulsüz kredi kullandığı ve şantaj yaptığı iddia edilen Anadolu Bank Genel Müdürü Bülent Gökhan Günay hakkında açılan davanın ilk duruşması görüldü. Davacı işadamı Deniz Ungan, Günay'ın usulsüz kredi aldığı banka ve kendi bankası tarafından korunduğunu söyledi. Ungan, "Amacım başka yolsuzlukları önlemek" dedi.

Usulsüz krediye dava paylaşan: ulusalkanal
İşadamı Deniz Ungan, 2009 yılında aldığı lüks bir villayı ekonomik kriz nedeni ile sattı. Alıcı Anadou Bank Genel Müdürü Bülent Gökhan Günay'dı.

İşte o günden sonra Deniz Ungan'ın hayatı tepe taklak oldu. İddiaya göre Anadolubank Müdürü Günay, tamamlanmış konut için çekilmesi mümkün olmayan Konut Tamamlama Kredisi aldı. Adı Sümerbank yolsuzluğuna da karışan Günay, bu durumda ödemesi geren Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu parasını ise ödemedi. 226 bin liralık vergi bedeleni de tehditle işadamı Deniz Ungan'a ödetti.

"Bu durum satıştan 5 yıl sonra vergi dairesi'nin satış fiyatını incelemeye alması ile ortaya çıkmış ve Gökhan Bülent Günay "Bu uslsüzlüklerin ortaya çıkmaması için cezalı olarak 226.000 TL'yi sen ödeyeceksin aksi takdirde evi 2.100.000 tl'ye aldım derimsende cezalı olarak çok yüksek gelir vergisi ödersin, ben iş bankası ile konuştum, alınması %100 ama almayacaklar, susarsan sana paranın kredinin geri kalan 5 yılında zaman aşımı oldukça faizi ile geri öderim (bu parayı elden ce açıktan almış, talebime rağmen bir belge vermemiştir. bu iddiaların hepsini kaydettim görüntüleri mevcut. günay, kredi usulsüzlüğünü savcılık ifadesinde de itiraf etmiştir)"

Ungan, bu usulsüzlüğü ve şantajı kayıt altına aldı. Günay ve olayda ihmali olduğunu ileri sürdüğü Türkiye İş Bankası hakkında dava açtı. Davanın ilk duruşması Çağlayan Adliyesi'nde görüldü. Gökhan Günay duruşmaya katılmadı.

"Bu basit bir alacak davası değildir çünkü İş Bankası ve Andolu Bankasının yapmış olduğu yolsuzluklar için delil karartıcı yöntemler izliyorlar"

Ungan'a göre hem İş Bankası hem de Anadolu Bankası Günay'ı koruyor.

"Nasıl koruyor; savcılığın istediği bankanın kamera görüntülerini ve ilgili güvenlik elemanlarını savcılığın talebine rağmen teslim etmiyor"

Ungan, "Amacım başka yolsuzlukları önlemek" dedi.

"Davayı kazanamayacağımı biliyorum, benim derdim para almakta değil zaten, bu adamın bir banka genel müdürü olamayacağını kanıtlamaya çalışıyorum"

HABER: DENİZ ÇAĞLAYAN
KAMERA: MEVLÜT AYDOĞAN

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Toprak ulu :

i̇ş bankası herkesin güvendiği bir banka bu ithamları duymuyorum nasıl bir açıklama yapmaz benim bankam olsa adama dava açarım yoksa adam haklımı özakman bddk niye soruşturma açmıyor

Tony :

i̇nşallah yaptığına pişmansındır

Mete ekşi :

bire adam neyin eksiktide bu işi yaptın 2000 de yırtmışsın ama devir değişti

Birol şaşkınoğlu :

Bu kadar buyuk adamlara dahi guvenemiceksek normal vatandas olarak biz nasil is yapicaz

Recep :

Böyle bir adamı dahi koruyan sistemde kim bilir daha neler dönüyordur

Şeref S :

genel müdürü böyle bir olay ile yargılanan bankaya nasıl güven duyulabilir ki!

OYA :

yazik gerçekten..bu üzüntüleri̇ yaşatanlarin güvene dayali bankacilik sektöründen gelmesi̇ çok kötü...

Erdogan :

ulusal kanal da olmasa bu haberleri ogrenemiycez. iyiki varsiniz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder