banner864

Uyuşturucu ile biber gazı arasındaki fark 10 Eylül 2014, 09:47

Türkiye Liseliler Birliği (TaLeBe), pek yaman bir gençlik örgütü. Güven veren bir duruşu ve mücadelesi var. En son "Yaşa" sloganlarıyla başlattığı Uyuşturucuya Karşı Mücadele Kampanyası, ulaştığı her yerde gençliğin, öğretmenlerin ve halkın "Yaşayın" övgüsünü aldı. Biz de TaLeBe'ye bu köşeden "Yaşa Varol" diyoruz.

YABANCILAŞMANIN ACILARINA AĞRI KESİCİ

Uyuşturucu, çürüyen sistem açısından hem sonuçtur, hem de çare.

Sonuçtur, çünkü emperyalist sistemin yabancılaştırdığı insan uyuşturucunun kollarına atılır.

Emperyalist-kapitalist sistem, sınıflı toplumun son durağıdır. İnsanı işine yabancılaştırır, ürettiğine yabancılaştırır, topluma yabancılaştırır ve kendisine yabancılaştırır, cinsiyetine bile yabancılaştırır.

Hayata yabancılaşan insana, acılarını dindirmesi için, sistemin önerisi, uyuşturucudur, kumardır, alkoldür, berduşluktur, cemaatlerdir ve aşktan koparılan sekstir.

Uyuşturucu, dünya tarihinin en gaddar zorbalık sisteminin insanlığa karşı yürüttüğü savaşın en acımasız silahıdır.

BİBER GAZINDAN DAHA ETKİLİ


Evet, uyuşturucu yaşamı zehirliyor.

Çürüyen sistem, gençliğe zehir ve ölüm aşılıyor.

Uyuşturucu, tarih boyunca ölen sistemlerin çaresidir. Sistem, kendi ölümüne öldürerek çare bulmaktadır. Bu açıdan biber gazı ile uyuşturucu aynı işlevi görür. Hatta uyuşturucu, biber gazından daha etkili ve daha elverişli bir araçtır, sistem için köklü çözümdür. Uyuşturduktan sonra biber gazına gerek kalmaz. Biber gazı, sistemin uyuşturamadığı isyancılara sıkılır.

POLİS KADROSUNDA ŞİŞKİNLİĞE ÇARE

Yine de uyuşturucu ile biber gazı arasında önemli bir fark vardır. Biber gazını sistemin görevlileri sıkar. Uyuşturucu için polis kadrosuna gerek yok. Sistem sizi görevli atar. Bu anlamda size biber gazı sıkma görevini vermiş olur. Biber gazını kendi kendinize sıkarsınız.

Bu açıdan uyuşturucu, sistem için daha ekonomiktir. Güvenlik kadrosunda şişkinliğe bir çaredir. Daha az maaş verir.

SUÇU GİZLEME ARACI


Daha önemlisi, uyuşturucuda sistem suçunu gizlemiş olur. Biber gazında olduğu gibi gazeteler pabuç kadar fotoğraflar yayınlamaz. Müzik grupları "Sık bakalım" şarkılarıyla kafa şişirmez. Hatta sistem, müzik gruplarını bile uyuşturucuyla denetim altına alma olanağını değerlendirir.

Bir gün "Altın Vuruş"tan sonra uyuşturucu kurbanının ölüsü bulununca, kimse sistemi sorumlu tutmaz. Sistem zeytin yağı gibi üste çıkar. Gazeteler ve televizyonlar, o zavallıyı suçlayan haber ve diziler yayınlar. Uyuşturucu kurbanı, öldüğü yetmiyormuş gibi, suçuyla birlikte toprağa gömülür.

SAVAŞA SAVAŞ

TaLeBe, gençliğe savaş açan sisteme, savaşla yanıt veriyor. Uyuşturulmak istenen gençlik, yaşama isteğini eylemli olarak ortaya koymaktadır.

TaLeBe'nin sesine ses olalım:

Uyma uyuşma!

Bilimle yaşa!

Sanatla yaşa!

Sporla yaşa!

Doğayla yaşa!

Toplumla ve arkadaşla yaşa!

Örgütlü mücadeleyle yaşa!

Doğu Perinçek 
Aydınlık/ROTA


Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar