banner864

Uyuşturucuyla Mücadele Derneği Başkanı bonzaiden tutuklandı! 06 Temmuz 2014, 16:35

KKTC'de 7 yıl önce Uyuşturucuyla Mücadele Derneği'ni kuran Talat Yöntem'in işletmecisi olduğu tatil köyüne uyuşturucu baskını düzenlendi.
KKTC Narkotik ekipleri, ihbar üzerine uyuşturucuyla mücadele için kurduğu dernekle uzun süre gündemde kalmayı başaran Yöntem'in işletmecisi olduğu Girne Çatalköy'deki Serinli Tatil Köyü'ne baskın yaptı. Otel resepsiyonunda 2 gram ağırlığında Cannabinoid (Bonzai) türü uyuşturucu madde ele geçirildi. Yöntem'in kullandığı resepsiyon odasında ise yaklaşık 2 gram ağırlığında sentetik Bonzai türü uyuşturucu madde bulundu. Hakkında uyuşturucu kullandığı ve uyuşturucu satışı gerçekleştirdiği iddiaları olan Yöntem, karşısında polisleri görünce şoke oldu.

Yöntem'in polisleri "Uyuşturucu ile yıllardır mücadele eden bir derneğin başkanıyım" şeklindeki ikna çabası işe yaramadı. Tutuklanan Yöntem önceki gün Girne Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı. Yöntem hakkında 3 gün tutukluluk emri alındı. Daha önce de KKTC Sayıştayı, bir dönem tedavi merkezi kurulması için piyango ve ikramiye düzenlenen derneği mercek altına almıştı. İHA

Yorum Gönder