banner864

Uzmanlardan adaylara uyarı 22 Mart 2014, 12:20

1 milyon 923 bin adayın ter dökeceği Yükseköğretime Geçiş sınavı yarın saat 10. 00'da yapılacak. Sınava sayılı saatler kala uzmanlar adayları sınav hakkında uyardı.
Üniversiteye girişte ilk adım olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na sayılı saatler kaldı. Yarın saat 10.00'da yapılacak sınavda yaklaşık 2 milyon aday ter dökecek.

Sınava az bir zaman kalmışken uzmanlar adaylara uyarılar yaptı.

Sınava gireceklerin uykularını iyi almaları ve daha önce yemedikleri yiyeceklerden uzak durmaları önemle vurgulandı.

Dikkat edilmesi gereken en önemli unsur ise bilinen konulara öncelik verilmesi. Yapılamayan sorularla zaman kaybetmemek ve cevapları doğru kodlamaksa dikkat edilecek bir diğer önemli nokta.

Adayların trafik yoğunluğuna takılmamaları için toplu taşıma araçlarını kullanmalarının altı çizildi.

Sınava gireceklerin en az bir saat önce salonun önünde bulunmaları gerekiyor. Bina girişinde yığılmaya yol açılmak için adayların çanta, cüzdan ve benzeri eşyalarını yanlarında getirmemeleri yapılan uyarılar arasında.

Adayların sınava girerken TC kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı ve sınav giriş belgesini yanlarında bulundurmaları gerekli. Nüfus cüzdanında eksiği bulunanlar adaylar içinse nüfus müdürlükleri yarın saat 07.00 ila 10.15 arası açık olacak.

ÖSYM'ye duyulan güvensizlik nedeni ile bu sene önlemler de arttırılıyor. Soruların elektronik ortamda paylaşılıp paylaşılmadığını kontrol etmek için sanal takip sistemi oluşturuldu.

İçişleri Bakanlığı ile işbirliği yapan ÖSYM, salonlarda bulunan saatlerin içine kamera yerleştirdi. Sınav sonucu yaşanan şahibeler bu kameraların kaydettiği görüntüler sayesinde ortaya çıkacak.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

Esma DİNÇER :

rab'bim tüm yavrularımıza başarılar versin

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar