banner864

Vali sayıyı verdi! İstanbul'da 67 bin kişiler 16 Temmuz 2014, 16:35

İstanbul'daki kayıt altına alınan Suriyeli sayısı 67 bine ulaştı. Suriye'liler hakkında gelen şikayetler nedeniyle İstanbul Vali'liği çalışma başlatmak zorunda kaldı. Vali Hüseyin Avni Mutlu, kendi rızası olmadan kamplardan çıkarılanların geri gönderilmesi yönünde çalışma başlattıklarını söyledi.

İstanbul'da 67 bin Suriyeli var paylaşan: ulusalkanal
İstanbul'da kayıt altına alınan Suriyeli sayısı 67 bine ulaştı. Kentin her noktasında Suriyeli sığınmacıları görmek mümkün hale geldi.

Türkiye'nin diğer kentlerine de yerleşen Suriyeli'ler bir çok soruna neden oldu. İstanbul'da yaşayan Suriyeli'ler ile ilgili de şikayetler artınca İstanbul Vali'liği duruma müdahil olmak zorunda kaldı.

Basın toplantısında konuşan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul'da kayıt altına alınan 67 bin Suriyeli olduğunu açıkladı.

Mutlu, kendi rızası olmadan kamplardan çıkarılan Suriyelilerin geri gönderilmesi konusunda çalışma başlatılacağını ifade etti.

Suriye'den gelen sığınmacılar için sınır bölgelerinde kamplar oluşturulmuştu. Kamplarda sayı artınca Suriyeli'ler kamplardan çıkarılarak farklı şehirlere gönderilmişti.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar