banner864

Valiliklere talimat gitmiş! 31 Ekim 2014, 19:17

1 Kasım'ı 'Dünya Kobani Günü' ilan ederek sokak çağrısı yapan HDP, eylem çağrısından vazgeçmedi. HDP'den yapılan açıklamada, Hükümetin eylemlere müdahale etmek yerine saygı göstermesi gerektiği belirtildi. Konu Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da gündemindeydi. HDP'nin son olaylardan ders almadığını vurgulayan Davutoğlu "bütün valilere talimat verdiğini" açıkladı.

VALİLİKLERE GEREKLİ TALİMATLAR GİTMİŞ paylaşan: ulusalkanal
Türkiye, Kurban bayramını sokaklardaki kargaşayla geçirdi. HDP'nin çağrısı üzerine sokaklara dökülen örgüt yandaşları, yurt genelinde günlerce terör estirdi. Olaylarda çok sayıda kişi de hayatını kaybetti.

Ayaklanma provası yapan HDP, bir kez daha halkı sokağa çağırdı. 1 Kasım'ı 'Dünya Kobani Günü'ilan eden HDP, halkı sokağa çağırma kararında ısrarlı.

Bu ısrar HDP İstanbul İl Örgütünün basın toplantısında bir kez daha dile getirildi.

DBP'li Emrullah Bingül eylemi Pazar günü de sürdüreceklerini söyledi.

Başbakan Davutoğlu HDP'nin ısrarına tepki gösterdi. Başbakan 'şiddet olaylarından uzak durun' uyarısı yaptı.

Kamu düzeni vurgusu yaptı Başbakan. Valiliklerin olaylara müsamaha göstermeyeceğini söyledi.

Davutoğlu HDP'yi eleştirdi.

1 Kasım çağrısıyla ilgili bir açıklamada İşçi Partisi'nden geldi.

"Bu 1 Kasım'daki eylem çağrısı göreceksiniz en büyük tepkiyi kürt yurttaşlarımızdan görecektir."

HDP'nin Mehmetçiği vuran örgütün uzantısı olduğunu belirten İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, eylem çağrısının arkasında ABD'nin olduğuna dikkat çekti.

"Bu eylem çağrıları tamamen ABD'nin Türkiye'de kargaşa yaratma planlarıyla ilgili. Bu eylem çağrılarının bir hayal kırıklığıyla sonuçlanacağını göreceğiz. Arkada kalan eylem çağrılarını gördük. Ne eylemi yangına çağırıyor yıkmaya çağırıyor. Vurmaya kırmaya çağırıyor. HDP yasadışı faaliyet yürüten yasal görünümlü bir örgüttür. Türkiye'de bölücü örgütlerin yasallığı olamaz.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar