Valilikten yazı: Artık parklarda ve sokaklarda konaklanmayacak 04 Temmuz 2015, 12:46

Sayıları 2 buçuk milyona dayanan Suriyeliler, artık parklarda ve sokaklarda konaklayamayacak. Valilikler, sokakta yaşayan Suriyelilerin kamplara gönderilmesiyle ilgili alt birimlere yazı gönderdi.
Tatil beldelerinde başta Suriyeliler olmak üzere mültecilerin sayısının artması yeni önlemler alınmasını da beraberinde getirdi.

Valilikler, kaymakamlıklara, il-ilçe emniyet müdürlüklerine ve AFAD il müdürlüklerine uyarı yazısı gönderdi. Yazıda, “Kalacak yerleri olmayan, başıboş, sokaklarda kalan, başta Suriyeliler, olmak üzere göçmenlerin şehirlere sokulmaması, şehir merkezlerindekilerin de toplatılarak kamplara gönderilmesi istendi. Kampa gitmeyenlere ise AFAD’ın kontrolünde kentlerde oluşturulacak tek merkezde toplanması” bildirildi.

Geçen yıl da Antalya İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, "yasal yollarla gelenler hariç hiçbir Suriyeli göçmeni Antalya’ya kabul etmiyoruz" açıklamasında bulunmuştu.

Öte yandan Birleşmiş Milletler mülteci ajansının yaptığı açıklamaya göre yılın ilk 6 ayında 137 bin kişi Avrupa’ya sığınmak için Akdeniz’i geçti.

Mültecilerin sayısı, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 83 oranında arttı. Mültecilerin üçte birini ülkelerindeki savaştan kaçan Suriyeliler oluşturuyor.

İkinci ve üçüncü sırada ise yüzde 12 ile Afganistan ve Eritre’den kaçan mülteciler yer aldı. Akdeniz’i aşmak isterken can verenlerin sayısı da 1867’yi buldu.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Yusuf :

komşularının iç işlerine müdahale edip, oradaki yangına, benzin gönderirlerse, sonuçlarına da katlanmaları gerekir. suriye'de istikrar yok, irak'ta yok.. peki bu bize yansımayacakmı? hep birlikte göreceğiz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar