banner864

Vardiya Bizde Platformu Gezi Direnişinin selamladı 31 Mayıs 2014, 18:05

Vardiya Bizde Platformu'nun bu haftaki 'sessiz çığlık' eyleminde platform üyeleri kumpas iddialarının üzerinden 7 ay geçtiğini hatırlatarak Anayasa Mahkemesine çağrıda bulundu.
 Vardiya Bizde Platformu'nun bu haftaki 'sessiz çığlık' eyleminde platform üyeleri kumpas iddialarının üzerinden 7 ay geçtiğini hatırlatarak Anayasa Mahkemesine çağrıda bulundu. Ayrıca eylemde Haziran direnişinin 1.yılını selamlandı. 'Sesiz Çığlık' eylemine Ulusal Kanal Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Bedri Gültekin, ADD, TGB,TLB, İşçi Partisi ve bir çok Antalyalı da destek verdi.

Mehmet Bedri Gültekin, Balyoz,Casusluk ve diğer davalardan yüzlerce Mustafa Kemal'in askerlerinin tutsak olduğunu belirtti. Gültekin, 'Hepimiz biliyoruz bu kumpas Türkiye'ye karşı kuruldu' diye konuştu. 'Milli Orduya kumpas' açıklamasının üzerinden 7 ay geçtiğini hatırlatan Gültekin, 'Açıklamanın üzerinden 7 ay geçiyor hala bir şey yapılmıyor demek ki Başbakanlık koltuğunu işgal eden zat'ın başka bir hesabı var. İçeride yurtseverlerin durduğu her dakika, her gün bizim için işkencedir.' diye konuştu. Gültekin, İçerideki yurtseverlerin özgürlüğüne kavuşmasının hepimizin boynunun borcu olduğunu vurguladı.
Eylemde TLB Antalya İl Başkanı Egehan Soysüzen şunları kaydetti; ' Anayasa Mahkemesi bu davaların siyasi olduğunu, yasaya aykırı olarak elde edilen sahte dijital verilerin delil olarak kullanıldığını, yargılama esnasında evrensel hukuk kurallarının hiçbirine uyulmadığını görmüyor mu? Anayasa Mahkemesi neyi, niçin beklemektedir'
Haziran direnişinin yıl dönümünüde selamlayan Vardiya Bizde Platformu üyeleri adına Soysüzen, ' Her alanda mevcut adaletsizliğe karşı halkın özgür iradesini ortaya koyan Gezi direnişini 1.yılında sevgiyle selamlıyor ve bu direniş esnasında hayatını kaybeden kardeşlerimizi özlemle anıyoruz' dedi.

Haber : Merve Demirağ / ANTALYA
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar