banner864

Vardiya Bizde Platformu'ndan imza kampanyası 25 Ekim 2013, 16:54

Vardiya Biz Platformu Türkiye’de adil yargılama isteğini gündeme getirmek için yeni bir imza kampanyası başlattı. İnternet üzerinden başlatılan kampanyaya birkaç saat içerisinde bine yakın yurttaş destek verdi.
Açıklamada; Yargıtay’ın özel yetkili mahkemenin kararını onaylamasının ardından artık herkes ismi bir CD’ye yazılarak suçlanabileceğine ve her muhalifin mahkum edilebileceğine dikkat çekildi.

Yapılan açıklama şu şekilde:

Herkes için Adil Yargı istemeliyiz. 4yıldır bunu istiyoruz.. Özel Yetkili Mahkemeler kalkmasına rağmen hala onların açtığı davalar devam ediyor. En son Balyoz Davasında Yargıtayın verilen 20-18-16 yıl ceza hükümlerini onaylamasıyla bir içtihat oluştu. İddianamede adı geçen tanıkların dinlenmesi isteği reddedildi. Onlarca bilirkişi raporu dikkate alınmayarak, sadece Dijital verilerle, sanıkların ses kaydı ve imzası olmaksızın ceza verildi. Temyiz mahkemesinin bile onayladığı bu dava diğer yargılamalar için de örnek olacak. Artık muhalif olan herkes hakkında bir CD ile suçlama yapılabilecek. Türkiye'de kimsenin hukuki güvencesi yoktur. 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

yelkan aşetey :

adil yargı bir gün herkese lazım olacak, bu unutulmamalı...

Ali hekimoglu :

hukuk keyfi uygulanarak iyi yetismis cok degerli bireylerin hayatlari calindi. nasil geri verebilirsinizki artik? gercek adaleti ariyorum..

pervin ersöz :

böyle bir kampanya ya iştirak etmekten onur duyarım.aydın olduğunu söyleyen tüm gerçek aydınların bu kampanyaya destek vermesini beklerim.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar