banner864

'Vardiya' denizde 25 Nisan 2014, 18:23

Sessiz çığlık şimdi denizde
Vardiya Bizde Platformu 26 Nisan Cumartesi günü 83. "Sessiz Çığlık" Beşiktaş eyleminden sonra, İstanbul Boğazı’nın maviliklerine açılacaklar.

Balyoz davası sanıklarının yakınları tarafından oluşturulan Vardiya Bizde Platformu, 26 Nisan Cumartesi günü Beşiktaş Meydanında 83. sü gerçekleştireceği ‘Sessiz Çığlık’ eyleminden sonra seslerini bu seferde Boğazın maviliklerinden dalgaların ve martıların çığlıkları ile duyuracaklar.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Lütfiye Yavuz “Bizler dimdik ayaktayız. Kazanana kadar mücadeleye devam edeceğiz. 30’un üstünde bilirkişi raporu, Birleşmiş Milletler Haksız Tutuklulukları Önleme Komisyonu kararı, en son TÜBİTAK Raporu, iktidardakilerin masumiyetimizi açıklayan konuşmalarına rağmen 237 asker hapishanede yatmaya devam ediyoruz.
Gerçeklerin hukuka yansıyacağına ve üzerimizde oynanan oyunların son bulacağına inanıyoruz.

Kumpas itirafına rağmen, yakınlarımız hala tutsak, bu konuda somut bir adım yok. Hukuk olmayınca çaresizce bekliyoruz. ‘Vardiya Bizde’ olarak, bu konuyu gündemde tutmak için 26 Nisan’da Beşiktaş Adliyesi önündeki ‘sessiz çığlık’ eylemimizden sonra saat 14.30’da teknelerle denize açılacağız.

Cumartesi günü gerçekleştireceğimiz eylemimizde tekne sahibi dostlarımız da sarı bayrak takarak bizlerle seyir yapacaklar.Sarı hüznün ve ayrılığın rengidir. O sebeple platformumuzu kurarken durumumuza en uygun rengin sarı olduğuna kanaat getirmiştik. Cumartesi günü bizler de sarı flarlarımızla teknemizde olacağız . Sizleri de ya teknemize ya da teknenizle bekliyoruz." dedi

Derya Derviş
ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

mdd :

en son kahrama özgürlüğüne kavuşuncaya kadar, kumpası yapanlar yargılanıncaya kadar mücadeleye devam

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar