Vatan Partisi 550 milletvekili adayı ile 1. Meclis'ten Anıtkabir’e yürüdü 23 Nisan 2015, 12:50

Vatan Partisi bugün 550 milletvekili adayı ile birlikte 1. Meclis önünde “Vatan Buluşması” gerçekleştirdi
İlgili Galeriye Git Vatan Partisi 550 milletvekili adayı ile 1. Meclis'ten Anıtkabir’e yürüdü
Vatan Partisi 23 Nisan’da 550 milletvekili adayıyla 1. Meclis önünde buluştu. Vatan Partisi’nin çağrısıyla Ulus Meydanı’na gelen binlerce yurttaş en önde Vatan’ın adaylarının olduğu kortej ile Anıtkabir’e yürüdü.

Vatan’ın Programı Birlik Ve Bütünlükten Yana
Vatan Partisi, bugün 550 milletvekili adayı ile birlikte 1. Meclis önünde “Vatan Buluşması” gerçekleştirdi. Binlerce yurttaşın 1. Meclis önüne gelmesiyle Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile etkinlik başladı. Vatan Partisi Başkanlık Kurulu seçim otobüsü üzerinden yurttaşları selamladı. Açılış konuşmasını yapan Vatan Partisi Genel Sekreteri Serhan Bolluk “Öncelikle 23 Nisan Milli Egemenlik Bayramınızı kutluyoruz. Fakat bugün mili egemenlik yok. İktidarda BOP eşbaşkanları, saraylara saklananlar, muhalefette kasetlerle yönetilenler var. Bu milletin egemenliği değil, Atlantik’in egemenliğidir. Türkiye’de çarpışan 2 program var, birisi bölünme programı birisi de Vatan Partisi’nin temsil ettiği birleşme ve bağımsızlık programıdır. 23 Nisan onların bayramı değildir. Dolmabahçe’de yaptıkları 10 maddelik açıklama onların programıdır. Bizim programımız milletin bağımsızlığı ve vatanın bütünlüğünden yanadır.” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

Barikatları yıktık barajı da yıkacağız
“Yarın 24 Nisan. Herkeste Obama ne diyecek telaşı var. Soykırım mıdır değil midir? Vatan Partisi soykırım yalanını çoktan bozdu. Şimdi de başka bir vatan meselesi için mücadele ediyoruz. 26 Nisan’da işgal altındaki 152 adamız için Kuşadası’nda dev bir miting gerçekleştireceğiz. Vatan Partisi olarak söz veriyoruz, ülkemize ve bölgemize barış getireceğiz. Daha önce Suriye’de Beşar Esad’la görüşen heyetimiz Ortadoğu’ya kan ve gözyaşı getirenlere karşı komşularla barışı sağlamak üzere önümüzdeki günlerde İran’a gidiyor. Bunlar şimdiden yaptıklarımız, iktidara gelince neler yapacağımızı siz düşünün. Bugün bu alanda Türkiye’nin namus birikimi, Türkiye’yi yönetecek kadrolar yani Vatan Partisi’nin 550 milletvekili adayı var. 29 Ekim 2012’de barikatları ilk kez burada yıkmıştık, şimdi de barajları yıkacağız. Üreten ve birleşen Türkiye’yi kurmaya geliyoruz.” ve sözlerini sonlandırdı.

Vatan’ın Adayları en önde
Bolluk’un konuşmasının ardından Anıtkabir’e doğru yürüyüş başladı. Vatan Partisi kortejinin en önünde Ankara 2. Bölge Milletvekili Adayı Gazi Erten Acır yer aldı. Kortejde yer alan İzmir adayları Hulki Cevizoğlu ve Ümit Zileli, İstanbul adaylarından Avukat Günizi Dizdar, Ankara adayları Eski Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı İsmail Hakkı Pekin, TRT Eski Başspikeri Mehpare Çelik, Anayasa Mahkemesi önünde adalet nöbeti başlatan Balyoz Kumpasının avukatlarından Şule Nazlıoğlu Erol, Gezi avukatlarından H. Fırat Kayaönü, Adana Milletvekili Adayı Yargıtay Onursal Başkanı Turgut Okyay ve Malatya 1. Sıra adayı Adnan Türkkan dikkat çeken isimlerden oldu.
Kortejin Anıtkabir’de Mozole ziyareti ve toplu fotoğraf çekimi ardından eylem sona erdi.


ulusalkanal.com.tr


 
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar