banner864

Vatan Partisi 8 Haziran'ın vekillerini tanıttı 20 Nisan 2015, 16:09

Vatan Partisi Türkiye'yi yönetmeye talip adaylarını il il basına tanıttı. Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep 1'inci sıra Milletvekili adayı Mehmet Bedri Gültekin Gaziantep adaylarını tanıttı. Kars'ta da adaylar yüzlerce konvoyla karşılandı. İşte Vatan'ın adaylarının çalışmaları
Vatan Partisi Türkiye’nin bütün illerinde aday tanıtım törenleri düzenlemeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Afyonkarahisar, İstanbul, Diyarbakır, İzmir, Zonguldak, Gaziantep, Manisa ve daha pek çok ilde yapılan törenlerde adaylar kamuoyuna takdim edilirken yüzlerce kişide Parti’ye üye oldu.

GAZİANTEP’TE VATAN RÜZGARI
Vatan Partisi, Gaziantep milletvekili adaylarını 1000 kişiyi aşkın yurtseverin katılımıyla gerçekleşen coşkulu bir törenle tanıttı. Öncesinde davul zurna eşliğinde halayların çekildiği toplantıda sık sık “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz, Gülümse Türkiye Vatan’da Birleştik, Birleşe Birleşe Kazanacağız” sloganları atıldı.

 Törende konuşma yapan Genel Başkan Yardımcısı ve Vatan Partisi Gaziantep milletvekili adayı Mehmet Bedri Gültekin, “7 Haziran seçimlerine, ilan edilen programlara baktığımız zaman iki partinin girdiğini görüyoruz. Hepsi AB’ci, hepsi işbirlikçi partiler. Bir de onların karşısında, ‘Tam Bağımsız Türkiye’yi kuracağız!’ diyen Vatan Partisi var. Bölgemizde yaşanan gelişmelerde hepsi Amerika’nın arkasında saf tuttular. Bir tarafta, ‘parasız eğitim, parasız sağlık’ diyen Vatan Partisi, diğer tarafta ise; eğitimi ve sağlık tedavisini paralı hale getirecek olan partiler var. Vatan Partisi’nin karşısındaki partilerden herhangi birisine verilecek oy, aslında tek partiye verilmiş oydur. Amerika’nın, Avrupa Birliği’nin partisine verilen oydur” dedi.

 MANİSA 2 MİLLETVEKİLİ İÇİN KOLLARI SIVADI
19 Nisan’da Manisa’da yapılan aday tanıtım töreninde ise Manisa milletvekili adayı Mustafa Gökdemir konuşmasında Vatan Partisi’nin hedefinin yeniden üreten ve bağımsız başı dik Türkiye’yi kurmak olduğunu söyledi. Konuşmasının devamında “Manisa olarak hedefimiz 2 milletvekili çıkarmaktır” dedi. Yapılan törene katılan bütün adayların ortak vurgusu Türkiye’yi böldürmeyeceğiz, Gediz Ovası’nda yeniden üretilen pamuk, tütün ve üzüm çiftçilerimizin yüzünü güldürecektir, üreten ve bağımsız Türkiye’yi kuracağız oldu.

  TERÖRLE MÜCADELENİN TECRÜBELİ İSMİ
AFYONKARAHİSAR LİSTESİNİN BAŞINDA!

Afyonkarahisar’da yapılan aday tanıtım törenine de yüzlerce yurtsever katıldı. 1. sıra milletvekili adayı Hakkâri, Van ve Şırnak’ta bölücü teröre karşı en sıcak noktalarda görevler yapan Emekli Emniyet Müdürü Levent Tekkaya bir konuşma yaparak “Meclise gireceğiz, milli hükümeti kuracağız” dedi. Törenin ardından Merkez PTT önüne geçen Vatan Partililer “Ermeni Soykırımı” yalanını protesto ettiler.

 İZMİR VATAN MÜCADELESİNDE BİRLEŞTİ
Vatan Partisi İzmir aday tanıtım töreninde binlerce İzmirli buluştu. İzmir’in bölgelerinde ilk sırayı tanınmış gazeteciler Hulki Cevizoğlu ve Ümit Zileli aldı. İzmir 1. bölge 2. sırada CHP eski il başkanı Turan Karakaş, 2. bölge 2. sırada Atatürk’ün Bütün Eserleri Genel Yayın Yönetmeni Şule Perinçek bulunuyor.
İzmir’de seçime iddialı adaylarla katılan Vatan Partisi’nin aday tanıtım törenine, İzmir 1. bölge 3. sıradan aday olan, cezaevinden yazdığı mektupla Balyoz Davası’nın hâkim ve savcılarına “sizleri yargılayacağız” diye seslenen Hava Harp Akademisi Eski Komutanı Tümgeneral Ayhan Gümüş de katıldı.

 

Törende toplumun her kesimini kucaklayan adaylar ilgi çekti. Avukatlar, komutanlar, işçiler, gazeteciler… Vatan Partisi İzmir milletvekili adaylarından, çevre konusundaki davalarda yaptığı savunmalarla tanınan ve gönüllü olarak çevre davalarına bakan Avukat Enis Dinçeroğlu, Bülent Ecevit’in 2 dönem danışmanlığını yapan İzmir DSP eski il başkanı Rifat Mutlu, işçi önderlerinden Kağan Soydan Kağan ve Sefa Köken de aday listesinde yer aldı. Maden işçisi Sefa Köken Soma faciasında madenden kurtarılan işçilerden biri.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar