banner864

Vatan Partisi Adana Adliyesi'ne yürüdü 22 Mayıs 2015, 14:55

 Adana’da 29 Mayıs’ta Uğur Mumcu Meydanı’nda miting yapma hakkını Vatan Partisi’ne veren Seyhan Seçim Kurulu kararının İl Seçim Kurulu tarafından bozularak alanın Recep Tayyip Erdoğan’a tahsisini isteyen karara itiraz eden Vatan Partililer, Adana Adliyesi’ne yürüdü. Adliye önüne kadar “Miting Yapma Hakkımız Engelenemez”, “Direne Direne Kazanacağız” sloganları ile yürüyen Vatan Partililere çevrede bulunan esnaf ve vatandaşlar alkışlarla destek oldu.

ADANA VALİLİĞİ SUÇ İŞLEMEKTEDİR
Adliye Binası önünde basın açıklaması yapan Yargıtay Onursal Üyesi, Adana milletveki adayı Mehmet Turgut Okyay yaşanan olayların hakkın suistimali ve görevin kötüye kullanılması olduğunu belirterek “Hiç kimse siyasi partilerin miting yapma hakkını elinden alamaz. Ülkemiz yasalar ve anayasamız ile yönetiliyor, yasalarımız ve anayasamız çiğnenerek hiçbir yere varılamaz” dedi. Seyhan İlçe Seçim Kurulu’nun Valiliğin talebini ret etmesinin kanunlar çerçevesinde doğru karar olduğunu söyleyen Okyay, Adana Valiliği’nin kanunsuz tutumu sonucu yapılan işlemlerin suç olduğunu belirtti.

HAKKIMIZI SÖKE SÖKE ALACAĞIZ
Cumhurbaşkanlığı Makamı’nın Anayasa’ya saygılı olmak zorunda olduğunu söyleyen Okyay “Cumhurbaşkanı yemin etmiştir tarafsız olmak için ama tarafsızlığını elden bırakmıştır” dedi. Cumhurbaşkanı’na seslenen Turgut Okyay “Hakkını aramayanın hakkı yoktur, biz hakkımızı söke söke alacağız”dedi. Adliye önünde gerçekleştirilen açıklamanın ardından, Seyhan İlçe Seçim Kurulu’na itiraz dilekçesi verildi ve Turgut Okyay ile beraberindeki Partililer Adliye önünüden sloganlar eşliğinde ayrıldı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

kucukasker :

sahipsiz kalan vatanin batmasi haktir, vatana sahip olursan bu vatan batmayacaktir.

YAGIZ TÜRK :

şi̇mdi̇ 57. alay olma vakti̇. atanin emri̇,si̇ze ölmeyi̇ emredi̇yorum. ölmek var dönmek yok. tomaya gaza fi̇şege mermi̇re karşi i̇man dolu göğsümüz yeter...

MUSTAFA CENAP AYTEPE :

artik vatanimiz sahi̇psi̇z deği̇l vatanin sahi̇bi̇ vatan parti̇si̇

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar