banner864

Vatan Partisi Adayları Cumhuriyet Kadınlarıyla buluştu 29 Nisan 2015, 13:35

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) İzmir yeni şubesinin açılışını gerçekleştirdi.. Örgütlü mücadelelerine Çankaya’nın merkezinden devam eden CKD’liler, yeni şubenin açılışına yoğun katılım gösterdi. Açılışa, Vatan Partisi İzmir 2. Bölge Adayları Şule Perinçek ile Hulki Cevizoğlu ve 1. Bölge adayları Derya Sak ile Hülya Yarbuz da katıldı. 
“Kadın Olabilmek İçin Ayağınızı Bastığınız Bağımsız Bir Vatan Toprağı Olmalıdır”
Kadınlar tarafından alkışlarla karşılanan Şule Perinçek ile Hulki Cevizoğlu tek tek salonda bulunanları selamladı. Kadın milletvekili olmanın 550 erkek vekile bedel olduğunu ifade eden Şule Perinçek, “Tarım, hayvancılıkla uğraşan kadınların, sanayici kadınların sorunlarını meclise taşıyacağım. Bunlardan önemlisi üreten Türk milletinin,  başı dik, bağımsız yaşayan kadınını taşıyacağım. Çünkü kadın olabilmek için ayağınızı bastığınız bağımsız bir vatan toprağı olmak zorundadır” dedi.

“İzmir’deki Atatürkçü Ruhu Tüm Türkiye’ye Yayılmalı”
İzmir’den aday olmanın büyük bir gurur vesilesi olduğunu belirten Hulki Cevizoğlu,“İzmir benim için Türkiye’nin başkenti olabilecek kadar önemli bir yer. İzmir’deki Atatürkçü ruhun Türkiye’ye yayılması gerekiyor. İzmir’deki direnişin sembolünü hem 1919 da  hem de 2015’e kadar gelen süreç içinde de gördük. Bu yüzden buradan aday olmak benim için gurur vericidir” diye belirtti.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar