banner864

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Pekin, Öcalan’ın Nevruz mesajını Ulusal Kanal'a değerlendirdi 22 Mart 2015, 17:32

"Abdullah Öcalan, Nevruz'daki mesajıyla bir federasyonun resmini çizdi. Silah bırakın demedi, Yeni Anayasa ile federasyon şartlarının oluşturulmasını istedi..!" Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin nevruz mesajının şifrelerini Ulusal Kanal'a bu sözlerle değerlendirdi.
Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, Abdullah Öcalan'ın Diyarbakır'daki Nevruz mitinginde okunan mesajını "Türk-Kürt federasyonu hayırlı olsun dedim. Çünkü orada çizilen bir federasyon. Türk-Kürt federasyonu" sözleriyle özetledi. Pekin, öne çıkan unsurları Ulusal Kanal'a değerlendirdi.
Abdullah Öcalan, mesajında silah bırak çağrısı yapmadı. "Mücadeleye devam" dedi, mücadelenin şartlarının konuşulması için kongre toplanmasını istedi.

En önemli vurgulardan biri de, tıpkı hükmetin gibi yeni Anayasa konusu oldu.

Öcalan'ın metninde dikkat çeken bir başka vurgu "Eşme ruhu yaşatılsın" sözüydü. Bu sözle TSK'ya, PKK ile birlikte çalışma mesajı verildi.

Emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, Öcalan'ın mesajını "yuvarlak hatlarla, zaman belirtmeden yapılan bir federasyon tarifi" olarak değerlendirdi.

Hükümet içindeki çatışmanın da açılım üzerinden ilerlediğini belirten Pekin, 7 Haziran seçimlerinin belirleyici olacağını ifade etti.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

mustafa cenap aytepe :

değerli komutan pkk silah bıraksa ne olur bırakmasa ne olur onunla bu hükümet mücadele etmedi yoksa bir kaşı suda ordumuz onu boğar onlarda bunu biliyorlar atıp tutuyorlar sonrada barış diyorlar türk devleti üç çapulcuya aman vermez .....

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar