banner864

Vatan Partisi Kayseri Mv. adayı ve Avrupa Temsilcisi Beyhan Yıldırım: 751 parlamentere mektuplar ulaştırıldı 14 Nisan 2015, 17:40

Avrupa Parlamentosu, soykırım yalanına ilişkin tasarının oylamasını yarın yapacak. Oylama öncesinde Avrupa'daki Türkler son uyarıyı yaptı. Avrupa Parlamentosu'ndaki 751 parlamentere; hem İngilizce hem de Fransızca mektuplar gönderildi. Brüksel'de parlamento binasının içi kadar dışı da hareketli olacak. Avrupa'daki Türkler, başta Brüksel olmak üzere bütün Avrupa Birliği temsilcilikleri önünde eylemler yapacak.
Avrupa yarın büyük bir hukuk sınavından geçecek. Ermeni soykırımı iddialarını kabul eden tasarı yarın Brüksel'deki Avrupa Parlamentosu'nda oylanacak. Oylama Türkiye saati ile saat 15'te yapılacak.

Oylama öncesi Avrupa'daki Türkler harekete geçti. Talat Paşa Komistesi, Vatan Partisi, Türkiye Gençlik Birliği ve Atatürkçü Düşünce Derneği 751 parlamenteri son kez uyardı. Parlamenterlere hem İngilizce hem de Fransızca mektuplar gönderildi.

Mektupla, Avrupa'ya "Hukusuzluğa imza atmayın, ABD'nin kanlı Ortadoğu planlarına alet olmayın, ABD'nin yenilgisini paylaşmayın" mesajı iletildi.

Avrupa'daki Türkler, yarın da oylamanın yapıldığı saatlerde başta Brüksel olmak üzere bütün Avrupa Birliği temsilcilikleri önünde basın açıklamaları yapacak.

Brüksel, Paris, Londra, Berlin ve Viyana... Avrupa'nın her yerinde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin "Perinçek-İsviçre" davasında verdiği karar hatırlatılacak.

Talat Paşa Komitesi, Vatan Partisi, Türkiye Gençlik Birliği ve Atatürkçü Düşünce Derneği öncülüğünde yapılan eylemlerde yüzlerce yurttaşın en temel dayanağı da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin "Perinçek-İsviçre" davası kararı olacak.

Öte yandan İsveç ve İsviçre'deki Türk toplumunun temsilcileri de AB temsilcilikleri önünde eylem yapma kararı aldı.

Vatan Partisi Kayseri Milletvekili adayı ve Avrupa Temsilcisi Beyhan Yıldırım, 24-25 Nisan 2015 tarihlerinde de Frankfurt ve Berlin'de devasa yürüyüşlerler düzenleyeceklerini açıkladı. Yıldırım, "Milli bir mesele olan soykırım iddiaları karşısında yekvücut olduk, sağ-sol demeden Türkiye'mizin toprak bütünlügüne, Cumhuriyetimizin temel niteliklerine sahip çıkıyoruz." dedi. 
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar