banner864

Vatan Partisi'nde ön seçim heyecanı! 05 Nisan 2015, 12:32

Vatan Partisi 7 Haziran'daki milletvekili adaylarını belirlemek için sandık başına gitti. Parti üyeleri 85 seçim bölgesinde, 1000 aday adayının yarıştığı ön seçimde oy kullandı. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İstanbul 1'inci bölgeden aday oldu.
Vatan Partililer, 1000'e yakın milletvekili aday adayının yarıştığı ön seçimde oy kullandı. 85 seçim bölgesinde yapılan ön seçimde oy kullanma işlemi 17.00'de sona erdi. Tutanaklar tutulduktan sonra sonuçlar Partinin Genel Merkezine gönderildi.

Yoğun ilginin olduğu ön seçime Genel Başkan Doğu Perinçek İstanbul 1. Bölgeden katıldı.

Genel Başkan Yardımcıları Hasan Atilla Uğur Aydın'dan, Turgut Okyay Adana'dan, Hasan Korkmazcan Denizli'den, Beyazıt Karataş İzmir'den, Erol Çakır ve Soner Polat İstanbul'dan aday adayı oldu.

Başkent Ankara'da 14 farklı merkezde önseçim sandığı kuruldu.

Ankara 1’inci Bölgede 24, 2’inci bölgede de 19 aday adayı ön seçimde yarıştı.

Genel Başkan Yardımcıları İsmail Hakkı Pekin, Naci Beştepe ve Zafer Kars, Avukat Şule Nazlığolu Erol ve Fırat Kayaönü, eski TRT Başspikeri Mehpare Çelik ile CKD Genel Merkez yöneticisi Ferda Paksüt öne çıktı.

Ayrıca Vatan Partisi Genel Sekreteri Dr. Serhan Bolluk, Güneydoğu Gazisi Ertan Acır ile Prof. Dr. Ercan Enç de aday adayı olarak yarıştı.

İstanbul'da ise 39 ilçede sandık kururldu. 1'inci bölgede 43, 2'nci bölgede 35 ve 3'üncü bölgede 36 aday adayı yarıştı.

30 ilçede 1 ve 2. Bölge milletvekili aday adayları için sandıklar kuruldu. 

Mersin'de aday adayları sabah saatlerinden itibaren sandık başında nöbet tuttu.

Evin Ana olarak bilinen Gönül Çil de adaylık için yarışanlar arasındaydı.

Adayların yarıştığı diğer bir il Antalya oldu.

Eskişehir'de yoğun katılım olduğu illerin başında geldi. 9 adayın yarıştığı kentte 2 sandık kuruldu.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

svelipasa :

vatan sevdalısı tek lider. sözde ermeni soykırımını, yasak olmasına rağmen avrupada "böyle bir soykırım yoktur" diye haykıran bir milliyetçi. sözde milliyetçi olan bahçeli dahi bu cesareti gösterememişken, kominist solcu diye itham edilen bu kişi bana göre milliyetçi bir vatan severdir.

erkan :

lideri degiştirmeden olmaz! .neredeyse kurtulus savasına katılanların bile perincek ile ilgili bir husumeti var. son derece yıpranmış biri..

murat :

türki̇ye ni̇n umudu doğu peri̇nçek...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar