banner864

Vatan Partisi'nden baltalı saldırıya ilişkin ilk açıklama 05 Mayıs 2015, 15:35

 Vatan Partisi Genel Sekreteri Dr. Serhan Bolluk, Aydın Milletvekili adayı Hasan Hattila Uğur’a yapılan saldırıyı lanetleyen bir basın açıklaması yaptı.

Bolluk’un açıklaması şöyle:
Vatan Partisi Aydın Milletvekili Adayı,Öcalan'ı sorgulayan komutanHasan Atilla Uğur ve çalışma ekibi seçim çalışmaları sırasında bölücülerin saldırısına uğradı. 20 kişilik bölücü grup önce “Sen Apo’yu mu sorguladın? –Vatanınızı sinkaf ederim-Sen ajan mısın”gibi sözlü sataşmalarda bulundu. Ardından ellerinde balta, bıçak ve sopalar bulunan grup, saldıdı. Aydın ili Bozdağan ilçesinde seçim bürosu açılışında düzenlenen saldırıda Uğur ve çalışma ekibinden yaralanan olmadı.

Emniyet birimlerinin seçim bürosuna 200 metre uzaklıkta olmalarına rağmen olay yerine 45 dakika sonra gelmeleri de dikkat çekti.
Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Adayımız Atilla Uğur, 1999 yılında İmralı’da Abdullah Öcalan’ı sorgulamıştı. Sorgu görüntüleri kamuoyuna açıklanmıştı. Abdullah Öcalan’ın Alb. Atilla Uğur karşısındaki hali, PKK’da büyük etki yarattı.

Milletvekili Adayımız E. Albay Hasan Atilla Uğur’a yapılan bu menfur saldırıyı lanetliyoruz.

Partimiz, Aydın’da seçim çalışmalarına devam etmekte olup, bu saldırıyı yapanlara karşı gerekli yasal işlemlere başlamıştır.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder