banner864

Vatan Partisi'ne üye akını 02 Mart 2015, 08:53

15 Şubat’taki kurultayın ardından Vatan Partisi’ne üye akını yaşanıyor. Kocaeli’de 150’yi aşkın vatandaş üye olmak için başvurdu. İl Başkanı Neval Sağdıç, gelişmeleri değerlendirdi
15 Şubat’taki kurultayın ardından Vatan Partisi’ne üye akını yaşanıyor. Kocaeli’de 150’yi aşkın vatandaş üye olmak için başvurdu. İl Başkanı Neval Sağdıç, gelişmeleri değerlendirdi

15 Şubat’ta Ankara Arena Spor Salonu’nda yaptığı 15 bin kişilik kurultay ile gündeme gelen Vatan Partisi, Kocaeli’de yoğun ilgi gördü. Son 10 günde Vatan Partisi’ne 150 yeni üye katıldı. Yoğun katılım sürerken, üyeler İl Başkanlığı’nda düzenlenen genel üye toplantısında bir araya geldi. Toplantıya Genel Başkan Yardımcısı Utku Reyhan, İl Başkan Neval Sağdıç, il yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Toplantı Atatürk ve silah arkadaşları, Üsküdar Faciası’nda hayatını kaybedenler ve Yaşar Kemal anısına saygı duruşu ile başladı.

ÖN SEÇİM YAPILACAK
Vatan Partisi Genel BaşkanYardımcısı Reyhan, “Adaylık için son tarih 7 Nisan. 2 gün önce milletvekili adaylığının nasıl belirleneceği ile ilgili bir yönerge hazırladık ve il örgütlerimize gönderdik. Bu yönergeye göre, 5 Nisan’da il ve ilçe başkanlıklarına sandık koyacağız, hakimsiz ön seçim yapacağız. Hakimli ön seçime son dönemde üye olanların katılma hakkı bulunmaması ve daha erken bir tarihte yapılması gerektiği için hakimsiz seçim kararı aldık” diye konuştu.

RÜZGAR YARATTI
Reyhan, Vatan Partisi atılımının Kocaeli’de de yoğun bir ilgi yarattığını belirterek şunları söyledi: “Kocaeli’de de bu ivmeyi sürdürür ve doğru kararlar alırsak, bu rüzgarı devam ettirirsek, gidemeyeceğimiz liman, ulaşamayacağımız başarı yoktur. Türkiye siyasetinde büyük bir boşluk var. İktidar ve muhalefet partilerinin yarattığı boşluğu doldurarak Meclis’e gelmeyi amaçlıyoruz.”

KATILIM TÖRENİ
Utku Reyhan, Vatan Partisi’nin yarattığı rüzgarın değerlendirilmesi için, tüm illerle birlikte Kocaeli’de de üye katılım törenlerinin düzenleneceğini kaydetti. Reyhan, “Genel başkanımız, soykırım yalanı mücadelesi ile bu konuyu gündemden kaldırdı. Dün akşam İran Eski Cumhurbaşkanı Ahmedinejad ile görüştü, bugün de Suriye Devlet Başkanı Esad ile görüşüyor. Partimiz, iktidar olmadan önemli başarılara imza attığın halka gösteriyor” dedi.

ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
Toplantıda konuşan İl Başkanı Neval Sağdıç ise “Partimiz çığ gibi büyüyor. Körfez, Derince ve Karamürsel’de yeni ilçe örgütlerimizi kurmak için çalışmalarımız sürüyor. Hepimiz birlikte bu kara günü değiştirmek zorundayız. Yeni katılımların ardından il ve ilçe yönetimlerimizi daha da güçlendireceğiz. Ayrıca milletvekili adaylığı konusunda da öyle olacak. İsteyen arkadaşlarımız milletvekilliğine başvuracak. Aday adaylarımızdan ücret talep etmiyoruz” diye konuştu.

Emrah Taştan
Bizim Kocaeli
Etiketler

Yorum Gönder