Vatan toprağı satıldı 13 Ağustos 2014, 20:01

Türkiye'ye ait Eşek ve Bulamaç adalarının Yunanistan tarafından işgal edildiğini yalanlayan Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'a yanıt geldi. Eski Milli Savunma Bakanlığı Genel Sekreteri emekli Kurmay Albay Ümit Yalım, işgalin belgeleri açıkladı. Yalım, "AKP hükümeti Yunanistan işgaline sessiz kalmaya devam ediyor" dedi.

Vatan toprağı satıldı paylaşan: ulusalkanal
Eşek ve Bulamaç adaları Yunanistan tarafından işgal edildi haberi Savunma Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yalanlandı. İddia sahibinden jet yanıt geldi.

Ulusal Kanal'a konuşan Eski Milli Savunma Bakanlığı Genel Sekreteri Emekli Kurmay Albay Ümit Yalım, işgalin belgelerini açıkladı. Yalım, Türkiye'ye ait 16 ada ve bir kayalığın nasıl işgal edildiğini anlattı.

Yunan askerlerinin adada pasport kontrolü yaptığını belirten Yalım, "AKP hükümeti göz göre göre Türkiye topraklarını Yunanistan'a verdi" dedi.

Yalım, dönemin Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'ün de bu olaya sessiz kaldığını vurguladı.

İşgale sessiz kalmayan komutanların Ergenekon tertibinde hedef alındığını söyleyen Yalım, adaların artık savaşla geri alınabileceğini kaydetti.

HABER: DENİZ ADALI
KAMERA: ŞENGÜL DERİN

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Yazıklar olsun :

Bu haber gerçekse artık tek söylenecek bişey var. Geçmişte ulu önder Mustafa Kemâl Atatürk'ün ve silah arkadaşlarının önlediği (kurtuluş savaşı ile) Sevr antlaşmasını AKP hükümeti tarafından özelleştirme, yabancılara konut ve toprak satışının kolaylaştırılması gibi unsurlarla bir nevi Sevr antlaşmasını devam ettiriyorlar. Yani Sevr'in şimdiki adı özelleştirme. O bakımdan adaların işgal edilmesi çok normal. Hilmi Özkök ve dönem hükümeti hesap versin madem öyle!

Saban Capulcu :

vatan topragini satmak vatana ihanet deyilmi? peki simdi ne olacak? hesap sorulmayacakmi? albaymit yalimin haberini ulusal kanalda izledim uykularim kacti.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar