banner864

Vatan ve emek için işçi sınıfı Kadıköy'de buluştu 01 Mayıs 2014, 10:49

Türkiye'de ve dünyadaki bütün işçi ve emekçilerin bayramını yürekten kutluyoruz... Değerli izleyeciler bugün acı bir haber geldi Ankara'dan. Türkiye kumpaslara bir komutanını daha şehit verdi. Kurmay Albay Murat Özenalp GATA'da hayata veda etti. Türk Ordusu, Özenalp ailesi ve milletimizin başı sağolsun... Acımızı yüreğimize basacağız... 1 Mayıs ile başlıyoruz. Bu yıl ki bir mayıs geçen yıllardan farklıydı. Bayrak, İstiklal Marşı, İşçi Sınıfı damga vurdu 1 Mayıs Meydanları'na... Kadıköy, Tandoğan, Gündoğdu ve Yatağan'da işçi ve işçi sınıfının talepleri ile Türkiye'nini birliği ve bütünlüğü ön plana çıktı. İlk durağımız on binlerce işçinin katıldığı İstanbul Kadıköy... İşçi sınıfının disiplini ve kararlılığı, "bayram böyle kutlanır" dedirtti.
İlgili Galeriye Git Kadıköy'de 1 Mayıs
Vatan ve emek için işçi sınıfı Kadıköy'de paylaşan: ulusalkanal
Halaylar çekildi, marşlar söylendi. Türkiye'de 1 Mayıs'ın kalbi İstanbul Kadıköy'de attı.

Türk-İş, Kamu-Sen, İşçi Partisi ve Türkiye Gençlik Birliği 1 Mayıs'ı İstanbul Kadıköy Meydanı'nda kutladı. Bayram hazırlıkları ise sabah erkenden başladı. On binlerce işçi Haydarpaşa Numune Hastanesi önünde buluştu.

Yollar doldu taştı, işçiler yürürken yerinde duramadı.

1 Mayıs günü herkese tatil değildi ama 5 dakika da olsa kazması sırtında, koştu kutlama alanına.

İşçiler öğle saatlerinde Kadıköy İskele Meydanı'nı doldurdu. Onları ADD ve CKD de yalnız bırakmadı.

On binlerce işçi 1 Mayıs kutlamalarını Kadıköy'de İstiklal Marşı ile açtı.

TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay kürsüden işçinin taleplerini sıraladı. Liste uzundu taşeronlaşmadan ve iş cinayetlerine bir çok sorunu meydandan dile getirdi.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, konuşmasını birlik ve bütünlük vurgusuyla bitirdi.

Yalnızca işçiler değil memurlar da Kadıköy Meydanı'ndaydı. Türkiye Kamu-Sen Genel Bakanı İsmail Koncuk vatan ve emek mücadelesine vurgu yaptı.

İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek de 6 yıl aradan sonra 1 Mayıs'a katıldı.

Konuşmalar bitti, işçiler Onur Akın'ın Türküleriyle bayramını kutlamaya devam etti.Foto galeriye erişmek için görsele tıklayınulusalkanal.com.tr


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ilkan çimen :

miting alanında katılım iyidi sendika yöneticileri slogan atmasına rağmen işçiler destek vermedi sendiklar işçileri eğitmediği için konuşmalarını bile işçiler dinlemedi .doğu perinçek e söz hakkı vermemeleri ise büyük hatalarıydı o alanda işçipartisi de vardı

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar