banner864

''Vatandaşın cebinden daha fazla para çıkacak'' 18 Aralık 2014, 15:32

AKP hükümeti sağlık alanında alacağı tedbirleri de açıkladı. Buna göre Katılım payları yeniden gözden geçirilecek. AKP'nin sağlıkta dönüşüm programı ile kaldırdığı sevk zinciri yeniden getirilecek.

''Vatandaşın cebinden daha fazla para çıkacak'' paylaşan: ulusalkanal
 AKP hükümetinin kalkınma planında sağlıkla ilgili hedefler de var. 
Sağlıktaki katkı payları yeniden gözden geçirilecek. 

Muayane katılım payı, İlaç katılım payı, İlaç fark ücrereti, Malzeme katılımı payı.. Görünen o ki katılım paylarının vatandaşa yansıyan faturası daha da kabaracak.

Sağlık harcamaları ile ilgili atılacak adımlardan biri de sevk zinciri konusu. AKP sağlıkta dönüşüm programı ile sevk zincirini kaldırmıştı. Şimdi ise yeniden eski uygulamaya geçmeyi planlıyor. 

2016 sonuna kadar kademeli sevk zincirine geçilecek. Vatandaş önce aile hekimine gidecek, hekim gerekli görür ise  hastaneye ve branşa yönlendirirecek. 'Sevk alarak hastaneye gidenlerin' muayene katılım payı düşecek sevk olmadan gidenlerin ise muayene katılım ücreti yükselecek. 

2018 yılına kadar 2-12 yaş grubunda 12.5 milyon çocuğun diş kontrolü aile hekimleri aracılığıyla yapılacak. Hasta kayıtlarını aile hekimleri tutacak.

ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorumlar

Emrah :

bu ülkede nefes almak cidden çok ama çok pahalı

CENAP AYTEPE :

ülkemi̇zde kanserden ölen ama kanser olduğunu bi̇lmeyen çok fazla hasta var sirf masraf olmasin di̇ye mai̇ne olmuyorlar bunlarin haklarinin azabi ki̇me gi̇decek i̇nsanlar sikintidan kivranirken cumhur başkani i̇ti̇barin tasarrufu olaz di̇yor gali̇ba bu ölenler tasarruf oluyor.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar