banner864

Vatanı böldürtmeyeceğiz 20 Kasım 2013, 20:18

16 Kasım günü Diyarbakır'da Erdoğan - Barzani görüşmesiyle ortaya çıkan bölünme sahnelerine karşı İşçi Partisi "Vatanı Böldürtmeyeceğiz" eylemleri başlattı. İzmir, Adana, Kırklareli ve Kahramanmaraş'ta "Diyarbakır vatandır vatan bölünmez" sloganları yankılandı.
Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır’da Bazani ile verdiği bölünme görüntülerine karşı İşçi Partisini harekete geçti. İşçi Partisi bütün yurtta "Vatanı böldürtmeyeceğiz" sloganıyla alanlara çıktı. İlk eylemler İzmir, Adana, Kahramanmaraş ve Kırklareli'de düzenledi.

İşçi Partisi Buca İlçe Örgütü NATO'nun karargahına yürüdü.

Yurttaşların alkışlarla destek verdiği eylemde hükümete öfke vardı.

İşçi Partisi Buca İlçe Başkanı Ramazan Çalışkan Türkiye'nin bölünme sürecinin NATO'ya girilmesiyle başladığını söyledi.

Adana'da eylemin adresi Atatürk Parkıydı.

TGB, ADD ve TEMAD üyeleri de eyleme katıldı.

Adana İl Başkanı Hayrettin Çavuşoğlu, vatanı bölmek isteyenlere karşı çıktı.

Kırklareli'de de yurtsever örgütler harekete geçti. ADD ve TGB'nin destek verdiği eylemde açıklamayı İşçi Partisi Kırklareli İl Başkanı Teoman Üstündağ yaptı. Üstündağ "Diyarbakır Türkiye'nindir" dedi.

İşçi Partisi Kahramanmaraş İl Başkanılığı da eylemdeydi. TGB'li gençler eyleme destek verdi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

sinan karababa :

Tek yol isci partisi

EMEL DEMIR :

Her yerde sokaga dokulsun millet bolunmez bir Turkiye Istedigimizi duyursun haykirarak korkusuzca! Burada yani yasadigim kentte haber izledim sozum ona tarafsiz haber yapiyorlar yalan konusuyorlar Turkiye'nin durumunu radikak islamcilar karistiriyorlar demekle tayyibi akliyorlar diyemiyorlarki akp hukumeti boyledir el kaide var isin icinde denilmiyor bunada yer verilsin ulusal kanalinda Almanlar ne yapmak istiyor kimin yaninda yer aliyorlar obamadanmi bu emirler yoksa tayyitmi nedir yani??

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder