banner864

Vatanı Böldürtmeyeceğiz 22 Kasım 2013, 12:10

İşçi Partisi Antalya İl Başkanlığı Tüm Yurttaşları Bölünmeye Geçit Vermemek İçin Ayağa Kalkmaya Çağırdı
  Diyarbakır'da Erdoğan Barzani görüşmeleriyle ortaya çıkan bölünme sahnelerine karşı İşçi Partisi tüm yurtta ayağa kalktı, 'vatanı böldürtmeyeceğiz' dedi. Antalya'daki eylemin adresi Kışlahan oldu. Büyükşehir Belediyesi önünden tepki sloganları, alkışlar, ıslıklarla ve bayraklarla yürüyen İşçi Partililere Antalyalıların desteği yoğundu. Kışlahan'da yapılan kitlesel basın açıklamasıyla İşçi Partililer, Diyarbakır'ın Barzani'nin, BOP'un ve Amerika'nın sözde Kürdistan'ının değil, Türkiye Cumhuriyeti'nin Diyarbakır'ı olduğunu haykırdılar. İşçi Partisi'nin görevde olduğunu söyleyerek millete söz veren partililer, Türkiye'nin bölünmesine asla izin vermeyeceklerini belirttiler. İşçi Partililer, tüm yurttaşları bölünmeye geçit vermemek için ayağa kalkmaya çağırdı.

Bölünmeye Geçit Yok
İşçi Partisi Antalya İl Başkanı Bayram Atasoy, Diyarbakır'ın Türkiye Cumhuriyeti'nin Diyarbakır'ı olduğunu söyleyerek ülkenin bölünmesine asla izin vermeyeceklerini kaydetti. Atasoy; "Diyarbakırsız Türkiye olmaz. Diyarbakır bizimdir, Türkiye Cumhuriyetinin Diyarbakır' ıdır. BOP' un Barzani'nin Amerika'nın sözde Kürdistan'ının değil. Antalya meydanından söz veriyoruz; İşçi Partisi görev başında. Türkiye'nin bölünmesine izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

Görsünler, Atatürk Cumhuriyeti İktidara Yürüyor
Diyarbakır'da birleşen Tayyip Erdoğan ve Barzani'nin bu topraklarda mağlup olacağını söyleyen Atasoy, "Görmedikleri yada görmek istemedikleri bir gerçek vardır. Oda AKP iktidarının yıkıldığı, yerine Atatürk Cumhuriyetinin geldiğidir. Atatürk iktidara yürüyor. AKP iktidarı PKK'yla ortaklık kurduğu için yıkılıyor. Cumhuriyeti yıkmaya çalışanlar ve vatanı bölenler, yıkılır, yıkacağız" ifadelerini kullandı.

Aslanlı Yoldan İktidara
İşçi Partisi olarak bu koşullarda MHP ve CHP'nin önüne iktidar olma hedefi koyduklarını ifade eden Atasoy, MHP ve CHP'ye çağrıda bulundu; "Gelin Aslanlı Yol'dan birlikte iktidara yürüyelim" dedi. Atasoy, Tüm yurttaşları bölünmeye geçit vermemek için ayağa kalkmaya,
Atatürk'ün iktidar yürüyüşüne katılmaya çağırdı.

İşçi Partililer eylem boyunca "Birleşe Birleşe Kazanacağız", "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz", "Cumhuriyet Değil AKP Yıkılacak", "Cumhuriyet Devrimi Kazanacak", "Türk Kürt Kardeştir Amerika Kalleştir", "Ya İstiklal Ya Ölüm Tam Bağımsız Türkiye", "Faşizme Ölüm Halka Hürriyet", "Yurtseverler Çıkacak Hesap Soracak", "Öncü Cesur Doğu Perinçek", "Perinçek Çıkacak İktidar Olacak", "Hükümet İstifa Tayyip Yüce Divana" sloganlarını attı. TGB, ADD, Eğitim-İş ve 2B köylülerinin desteklediği eylemin ardından İşçi Partililer Cumhuriyet Meydanı'na yürüdü. Meydan'da 'Kürdümüzü Cumhuriyetimize Kazanma' konulu belgeseli izlediler.

Haber: Devrim Dönmez
Fotoğraf: Merve Demirağ
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder