banner864

Vatikan'dan Papa'nın yorumuna açıklama 15 Nisan 2015, 16:40

Papa'nın soykırım açıklamasının ardından Vatikan'dan ilk resmi açıklama geldi. Türkiye'den gelen tepkilerin dikkate alındığı söyleyen Vatikan sözcüsü, Papa'nın soykırım sözünü bir başka konuşmaya atıfta bulunarak kullandığını söyledi
Papa Francesco'nun, Ermeni soykırımı açıklamalarından sonra Vatikan sessizliğini bozdu. Vatikan Sözcüsü konuyla ilgili ilk resmi açıklamayı yaptı.

Vatikan Basın Sözcüsü Peder Federico Lombardi, Türkiye'nin tepkilerini yorumladı. Gelen tepkileri dikkate alacaklarını ifade eden Lombardi, Türkiye ile diplomatik bir kriz yaşamak istemediklerini söyledi.

Papa'nın doğrudan soykırım demediğini belirten Vatikan Sözcüsü, "Papa, soykırım kelimesini atıfta bulunurken kullandı" dedi.

Açıklamada Papa Francesco'nun, 2. Jean Paul ve 2. Karekin'in 2001'de imzaladığı ortak bildiriye atıfta bulunduğu savunuldu. Sözcü, Papa'nın konuşması için, "Kabul etmek isteyenler için bu oldukça açık ve zengin bir konuşmaydı" dedi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

kemalist :

abd ve avrupa meydanı boş buldular konuşuyorlar. vatan partisinin olduğu milli hükümette bunlar türk milletinden özür dileyeceklerdir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar