banner864

Veli Ağbaba'dan Birgül Ayman Güler açıklaması 17 Aralık 2014, 12:03

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, "yerel seçimlerde Cemaat ile çok açık ittifak yaptık" sözleri sebebiyle İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler hakkında yazılı bir açıklama yaptı.
 CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, "yerel seçimlerde Cemaat ile çok açık ittifak yaptık" sözleri sebebiyle İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

AĞBABA: PARTİNİN BİRLİĞİNİ VE HUZURUNU BOZMAYA KİMSENİN HAKKI YOK

Bu partinin üyesi olacaksınız, bu partinin siyasetteki duruşu ve ağırlığıyla milletvekili seçileceksiniz, sonra da kalkıp sanki başka bir partinin temsilcisi gibi konuşacaksınız. Hiçbir siyasi partinin böylesi hamleleri kabul etmesi mümkün değildir. Her CHP’li gibi parti organlarında kendi partinizi eleştirebilirsiniz. Ancak böylesi çıkışları basının önünde yapmak partili olma ve siyasetçi olma ahlakına aykırıdır. Hiç kimsenin CHP’nin parti bütünlüğünü ve huzurunu bozmaya hakkı yoktur. Ancak amacınız CHP’ye zarar vermekse bu konuda başarılı olduğunuzu söylemek zorundayım.

Partinin en yetkili organlarından biri olan Parti Sözcülüğü görevinizi üstlenmişken, iyi iletişim teknikleri ve hassas bir söylem kullanmanız gerekirken, dil ve üslubunuz yüzünden nefret objesi haline geldiğiniz zamanlarda partiyi eleştirmek aklına gelmemişti. Şimdi, İzmir’de dahi konuşulmayan bir ittifak yalanını dillendiriyorsunuz. CHP yerel seçimlerde hiçbir siyasi grup veya parti ile ittifak yapmamış, hiçbir grupla oy kaygısı sebebiyle yakınlaşmamıştır. Seçimler de ittifak yaptık diyenlerin kendileri başka türlü ittifaklar içine girmişlerdir. İzmirlilerin aklına, ittifak deyince herhangi bir grupla girilen ittifak değil, hanımefendinin kendi partisinin adayını desteklemek yerine, partimizden tekrar aday yapılmayan eski Konak Belediye Başkanı ile girdiği ittifak ilişkisi konuşulmaktadır.

AĞBABA: İDDİA ETTİĞİNİZ İTTİFAK İLE İLGİLİ BİLDİĞİNİZ NE VARSA AÇIKLAYIN

Açıklamalarınız her geçen gün partimize yönelik açık bir saldırıya dönüşmektedir. “Her ne kadar parti yönetimimiz inkâr etse de çok açık olarak 30 Mart mahalli idareler seçimlerinde cemaatle ittifak yaptık” diyebilmek için elinizde kanıtların olması gerekir. Parti yönetimimizi zan altında bırakan bu cümlelerinizi kanıtlamak ile mükellefsiniz. “Çok açık ittifak yaptık” dediğiniz yapı ile partimiz arasında en küçük bir ittifaka ilişkin somut kanıtları derhal kamuoyu ile paylaşın. Siyaseten içine düşmüş olduğunuz çaresizliğin size bu cümleleri kurdurduğunu düşünüyor, “çamur at izi kalsın” şeklinde sürdürdüğünüz siyaset anlayışınızın uzun soluklu olamayacağını belirtmek istiyorum.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Ahmet :

huzur bir yerde varsa bozulmasından bahsedilebilir. eğer bir yerde huzur yoksa huzurun bozulmasından bahsedilemez. devlet kuran partiyi cemaatin ve amerikanın yörüngesine sokanlar bu partide huzuru çoktan kaçırmışlardır.

E.Özaydin :

sen bu sözleri , hüseyin aygünle sezin tanrikulna söyle kocum

tıncay :

asıl siz,bay ağababa seçmeni kandıransınız.cumhuriyetci,atatürkcü;laik,vs.vs. diye chp seçmeninden oy aldınız ammaa,yenichp diye başka bir parti kurdunuz..sizlere güle güle

mtnkn :

sn veli ağbaba,"bir partilinin partiyi ancak parti kurullarinda eleştirebilir" anlayişi siyaset biliminde yeri olmayan safsatadır ve despotik tek adam partilerinin meşruiyeti için uydurulmuştur. b.a.güler,eleştirilerini yapabilmek için genel kurulunu mu beklemesi gerekiyor?

cenap aytepe :

ağbaba ilk okulun bitiremeyenlerde millet vekili oluyor ve üç gün kursa gidip güzel konuşmayı öğreniyor. mesele güzel konuşmak değil ....güzel davranmaktır. şimdi söyle bakalım hala bilmiyoruz öğrenelim . seçimlerden önce kılıçdaroğlu ve arkadaşları amerikaya niçin gitti .belki sizde vardınız ve kılıçdaroğlunun arkadaşları gülen cemaati ile ne konuştular.......ama belli 1 ekmeleddin .2 bu günlerde kılıçtar oğlunun parti ile açıklamaları.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar