banner864

Verdikleri sözleri unuttular! 08 Haziran 2015, 19:01

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 8 Haziran sabahı iktidar olamamaları durumunda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da oy oranının yüzde 26’nın altında kalması söz konusu olduğunda istifa edeceklerini açıklamıştı. Ancak iki lider de istifa etmedi. Hatta “kazandık” açıklamaları yaptı. Merak edilen konu ise, istifa sözlerini tutmayan liderlerin diğer konularda verdikleri sözleri tutup tutmayacakları…
 7 Haziran genel seçimleri bitti. Seçimlerden koalisyon, azınlık hükümeti ya da erken seçim senaryoları çıktı.
Sonuçlar açıklanır açıklanmaz, iki liderin daha önce verdiği sözler akıllara geldi.

Seçim öncesi Başbakan Ahmet Davutoğlu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçmenlere başarısızlık durumunda istifa sözü vermişti.

Davutoğlu, “8 Haziran sabahı iktidar olamazsak istifa ederim” demiş, Kılıçdaroğlu ise “yüzde 26’nın altına düşersek görevi bırakırım” ifadelerini kullanmıştı.

İki senaryo da gerçek oldu. Hem AKP 8 Haziran sabahı iktidar olamadı hem de CHP yüzde 25 oy alarak kendi hedeflediği yüzde sınırını geçemedi.

Ancak iki lider de sözlerinde durmadı ve istifa etme yeceklerinin mesajını verdi.

Davutoğlu “Zafer bizimdir” derken, Kılıçdaroğlu da, “Memnunum, istifayı gerektirecek bir sonuç değil” diye konuştu.

Kısacası ne Davutoğlu ne de Kılıçdaroğlu seçmene verdiği sözleri tuttu. 

Seçmenin şimdi merak ettiği konu ise, iki liderin bundan önce verdiği diğer sözleri de tutup tutmayacakları.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

T.C vataninin bekcileri :

tabii ki serefin namusun dinin imanin karakterin insanligin ne yazikki bittigi mevkiye kalktiktan sonra ortaya cikiyor oraya cikanlarin hem kiclari kalkiyor hemde yukaarilardan baktiklari icindir ki herhalde baslari para mal mul sahipleri olabilmek icin donuyor bir cesit bulunduklari mevkinin kurbanlari hallerine geliyorlar karakteri dini imani serefi namusu kimlikleri degerline verdikleri kiymetlerin zayifligindan veyahut yoklugundan dir eriyip yok olmalari haadin hayirlisi olsun ama aartik idami bu yonetneler getirlmesi en dogrusu olacaktir yoksa kimse kimseyi takmadigi gibi dini imanini vatanini bile satabiliyorlar geride kalan halk millet bakaa dursunlar

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar