banner864

“Viva Cuba” Kuşadası’nda 04 Şubat 2015, 17:26

 Kübalı Ressam Andy Evodio Cano Hernandez, kişisel resim sergisinin açılışını Kuşadası Belediye İbramaki sanat galerisinde gerçekleştirdi. Küba Dostluk Derneği ve Kuşadası Belediyesi’nin katkı sağladığı çok renkli geçen sergi açılışına, Küba Ankara Büyükelçisi Alberto Gonzales Casals, Küba Dostluğu ile tanınan Türk Yazar Dursun Özden, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcıları Ayşe Şerifoğlu, Haydar Büyükdağ, Muzaffer Eryiğit, Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı ve Küba Ankara Büyükelçisi AlbertoGonzalesCasals’ın konuşmalarıyla başlayan sergi açılışı,  Yazar Dursun Özden’in Küba anılarını anlattığı söyleşiye sürdü. Belediye Başkanı Özer Kayalı “Andy dostumuza bize böyle bir sergiyi tanıttığı ve Büyükelçimize böyle bir dostluk  gününde bizi yalnız bırakmadığı için ayrıca teşekkür ederim. Büyükelçi AlbertoGonzalesCasals ile daha önce görüşmüştük Küba’da bir kardeş şehir istediğimizi söylemiştik bunun için çalışmaları başlatacağız. Sanata ve sanatçıya her zaman destek olmamız gerektiğini her zaman söylüyorum, hele ki bu durum Kuşadası gibi bir yerde daha çok önemsenmeli” dedi. 

Kayalı’nın ardından Küba Ankara Büyükelçisi AlbertoGonzalesCasals bir konuşma gerçekleştirdi. Casals konuşmasında, “Türkiye’de görev yapmaktan dolayı çok mutluyum, özellikle şu an Kuşadası’nda olmak beni  mutlu ediyor. Belediye Başkanı Özer Kayalı’ya misafirperverliğinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Tüm katılımcıların Küba Kültürünü beğenmelerini umuyorum” dedi. 

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar