banner864

Vurulan uçakla ilgili TSK'dan ilk açıklama 23 Mart 2014, 17:03

TSK'dan düşürülen Suriye uçağıyla ilgili açıklama yapıldı.

Düşürülen Suriye uçağının hududun 1200 metre güneyinde ve Suriye topraklarında düşürüldüğünün ifade edildiği açıklamada, Türk hava sahasına yaklaştığına ilişkin dört kez ikaz edildiği belirtildi.

İşte TSK'dan yapılan açıklama:

"Suriye’ye ait iki adet MIG-23 uçağının, Suriye hava sahasında kuzeye doğru uçuşu, 23 Mart 2014 saat 13.01’den itibaren Diyarbakır’daki Birleştirilmiş Kontrol İhbar Merkezi (BİKİM) tarafından 80 deniz mili mesafeden izlenmeye başlanmış ve Suriye uçakları Türk hududuna on deniz mili mesafeden itibaren Türk hava sahasına yaklaştığına ilişkin dört kez ikaz edilmiştir.

Yapılan ikazlar üzerine, Suriye uçaklarından birisi hava sahamıza girmeden bölgeden uzaklaşmış; ancak ikinci Suriye uçağı, uyarılara rağmen saat 13.13 sularında Hatay/Yayladağı’na bağlı Çamlı Tepe Hudut Karakolu bölgesinde Türk hava sahasına girerek yaklaşık bir kilometre kadar hava sahamızı ihlal etmiş, daha sonra batıya doğru yönelerek 1,5 kilometre kadar hava sahamızda uçmaya devam etmiştir.

Bu esnada bölgede hava devriye görevinde (havada hazır) bulunan iki adet F-16 uçağımızdan birisi, angajman kuralları gereğince saat 13.14’de Suriye uçağına füze atmış ve isabet alan Suriye uçağı hududun 1200 metre güneyinde ve Suriye topraklarında yer alan Kesep bölgesine düşmüştür. Uçağın Kesep bölgesine düşüşü, bölgede bulunan hudut birliklerimiz tarafından gözlemlenmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Devrimci :

el-kaideye korumalık yapmak yakışıyormu tsk ya...

Gurbetci :

Emperyalislerin kuklasi teror orgutlerine karsi milli mucadele veren kahraman Suriye. ordusuna Tsk tarafindan yapilan bu ahlaksiz saldiri gosteriyorki Tsk artik Turk milletini temsil etmiyor.

Ergun akyol :

Kesinlikle tsk bu aciklamasina inanmiyorum ne yazikki hukumet tsk yi da oyunlarina alet ediyor.

ERDiNC ÜNLÜ :

DEVAMI/ Türkiye´ye Suriye´den gelen bir tehdit yok ki, ama Irak´in kuzeyindeki kukla yönetimden var. Sonra, Reyhanlimizi kana bulayan, Suriye´yi kana bulayan, güney illerimizde terör estiren, o asagilik, selefi ÖSO, Kaide, Nusra denen katiller sürüsünden var. Öte yandan Suriye´nin angajman kurallarinin degismesi o kadar dogal ki, cünkü saldiri tehditi altinda. Türk milletine ve Suriye Arap milletine savas acan Sevr hortlaticisi, Sykes-Picot hortlaticisi, emperyalist isbirlikcisi, siyonist muhafazakar, gerici, yikici, bölücü hainlere inat; Ne Mutlu Türküm Diyene! Allah Suriye Bessar u Bes!

ERDiNC ÜNLÜ :

RTE´NiN iHANETi RTE terör ihrac etmekle yetinmiyor, ayni zaman da ilk firsatta Suriye´ye saldiri pesinde. Angajman kurallarinin degismesi Türkiye´ye ihanettir, Türkiye´yi resmen savasa sokmaktir. ABD´den Allah´tan korkar gibi korkan RTE ihanet icinde. RTE´ye tam tekmil itaat eden Gn. Kurmay Bsk. ve komuta kademesi de ihanet icinde. Cok yakin bir gelecekte, hepsi bu suclarinin bedelini en agir sekilde ödeyecekler.

E.özaydin :

ordu olarak birakin abd ve israile fedyilik yapmayi , türkiye cumhuriyetinin ve atatürkün ordusu olun , size kalmadi süriye ucuagi düsürmek , suriye su an türkiyeden ihrac edilen teröristlere karsi savasiyor ,bu savasinda da haklidir ,

turk :

natonun degil milletin ordusu ol mustafa kemalin ordusu ol ey tsk!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar