banner864

Washington'dan türbana selam durdu! 31 Ekim 2013, 20:12

Meclisi esir alan trüban uzlaşmasını BDP Eş Genel Başkanı Selahaddin Demirtaş Washinton'dan selamladı. Açılım kapsamında Amerika'da temaslar yürüten Demirtaş Meclis'e türban örtülmesine tam destek verdi.
Demirtaş PKK'nın açılım partisi olarak piyasaya sürdüğü HDP'nin türbanlı milletvekilleri olacağını söyledi.

Demirtaş'ın bu açıklamasıyla gerici ve bölücü siyasi ittifak bir kez daha kensini gösterdi. Amerika'da açılım diplomasisi yürüten Demirtaş, "Amerika, Türk hükümetini cesaretlendirebilir. Bu yönde desteklerini açıklarlarsa hükümetin daha cesur davranmasına yol açabilir" dedi.

BDP Eş Genel Başkanı açılım sürecinin ilerleyen evrelerinde Birleşmiş Milletleri'n de devreye girmesi gerektiğini söyledi.

BM'nin silahsızlanma aşamasında devreye giren bazı özel komisyonlar var. Ya da BM dışında bazı ülkelerin oluşturacağı ortak komisyonlar devreye girebilir. Ama bunu konuşmak bizim açımızdan çok erken.
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Saban Capulcu :

akp ve demirtas abd'nin taseronlugunu yapiyor.

serkan acarel :

abd ye gidip yeni emirler mi aldin demirtas ? acikla bakiyim ! türban mis ! sen türban a destek vermeden en önce sayin safak pavey in konusmasini bir algila, ondan sonra konus, tabii kabiliyetin yeterse !!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder