banner864

Yalanı ortaya tez çıktı 14 Haziran 2013, 15:31

Başbakan Tayyip Erdoğan, İstanbul Suadiye’de bir bakkalın Kur’an Kursu öğrencilerine mal satmadığı iddiasını gündeme getirdi. Fatih Altaylı’yla katıldığı canlı yayında bu iddiayı gündeme getiren Erdoğan’a yanıt Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ten geldi.
Emrah Taştan
Başbakan Tayyip Erdoğan, İstanbul Suadiye’de bir bakkalın Kur’an Kursu öğrencilerine mal satmadığı iddiasını gündeme getirdi. Fatih Altaylı’yla katıldığı canlı yayında bu iddiayı gündeme getiren Erdoğan’a yanıt Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ten geldi.

3 KAYNAKTAN YALANLAMA

Basın açıklaması yapan Öztürk, “Sayın Başbakan’ın Kadıköy Suadiye’de yatılı okuyan Kur’an Kursu öğrencilerinin bir bakkala gittiklerinde istedikleri malın verilmediğini ve kendilerine hakaret edildiğini söylemesi üzerine Suadiye’deki Kur’an Kursu’na gittim. Oradaki yöneticilerle görüştüm; böyle bir olayın yaşanmadığını belirttiler” dedi.
Öztürk sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bunun üzerine Erenköy’deki Kur’an Kursu’na gittim; oradakiler tam tersine yurttaşların kendilerine yardımcı olduğunu, hatta ücretsiz mal verdiklerini söylediler. Miraç Kandili günüydü Müftü Bey’e gittim, kendisine de aynı şeyi sordum. Müftü Bey, böyle bir olayın kendisine intikal etmediğini söyledi; hatta Kur’an Kurslarıyla ilgilenen Müftülük yöneticisini aradı ve ona da böyle bir bilginin ulaşmadığını teyit etti.”

KADIKÖY ÖZGÜRLÜKLER İLÇESİ

Kadıköy Belediye Başkanı Öztürk, “Böyle bir olayın cereyan etmediği çok açıktır. Ancak velev ki böyle bir olay yaşanmış olsun, bir kişinin yapmış olduğu böyle bir densizliğin bütün Kadıköy’e ve topluma mal edilmesi ve böyle bir yayında söylenmesi ne kadar doğrudur? Kadıköy tam bir özgürlükler ilçesidir. Burada herkes yaşamını, dilini, dinini ve kültürünü, her şeyini çok rahat yaşıyor. Bunu Sayın Başbakan da bütün Türkiye de biliyor. O bakımdan bunu Kadıköylüler adına açıklama gereği duydum” ifadelerini kullandı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

canan :

hiç utanma da yok yahu,bu nasıl başbakan !

Hikmet Uzer :

avrupada bazi cami ve turk ozel okullarinda ataturk dusmanligi ve demokratlara karsi tehditler yillardir sure geliyor. bunun hesabini akp ve suleymancilar, milli goruse ve feytullahcilardir

hasan35 :

"yalandan kim ölmüş"(anonim)sözünü ben kırk yılı aşkındır kullanırım.ve %100 de ispatlanmıştır.

aref :

helal başkan kendinden haberi olmayan bir başbakana güzel cevap one minet...

ersin c. :

sıkıştığı zaman hep din tüccarlığı yapaıp mazlumu oynuyor yok taksimde türbanlıya saldırdılar yok bu öğrencilere kötü davranıldı vs.. bıktık lan sizden

Ah vatan :

RTE 12 yıl milleti basın yayın yoluyla kandırdı. Artık kimse yalanlarını yutmuyor.Soruyor sorguluyor. Artık yalncının mumu yatsıya varmadan sönüyor

ünal şen :

bunun mumu yatsıya kadar bile yanmıyor

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar