banner864

Yalçın Küçük'ten 7 Haziran yorumu 28 Nisan 2015, 18:01

20'inci İzmir Kitap Fuarı'nda okurlarıyla buluşan Profesör Doktor Yalçın Küçük çarpıcı açıklamalarda bulundu. HDP'ye "Obama Doktrini" diyen Küçük, planlanan CHP-AKP koalisyonu hakkında da sert ifadeler kullandı. Küçük, Kılıçdaroğlu ve CHP'nin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı aklayacağını söyledi.
Yazar Prof. Dr. Yalçın Küçük, 20'inci İzmir Kitap Fuarı’nın son gününde okurlarıyla buluştu. Küçük, HDP'ye ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Küçük, "Türkiye değişti, başka bir ülke oldu. Şimdi "Obama Doktrini", Ortadoğu’yu değiştiriyor. Başka bir Ortadoğu geliyor. Görebildiğim şudur; Eğer bu doktrin böyle gidiyorsa, Tayyip Erdoğan ve sağındaki, solundaki peykler de bitiyor. Sizin iki-üç aydır işitmeye başladığınız, "Türkiye partisi" dedikleri parti, çok sevimli gördüğünüz Selahattin Demirtaş’ın partisi, "Obama Doktrini"nin bir parçasıdır." ifadesini kullandı.

Sistem kanallarının HDP propagandası yaptığını söyleyen Küçük, "Türk oligarşisi olmadan Amerika tek başına hiçbir şey yapmaz. CNN ve benzeri televizyonlar devamlı o partinin propagandasını yapıyor, çok övüyorlar. Kanal D’de Cüneyt, "Selahattin’le konuşma yaptım, tadına doyamazsınız" diyor. Türk oligarşisinin en önemli gazeteleri bunu yapıyor. Onlar da "Biz CHP’yiz, hakiki CHP biziz" diyorlar." dedi.

CHP-AKP koalisyonu hakkında sert ifadeler kullanan Küçük, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçadaroğlu'nu da eleştirdi. Küçük konuşmasını şöyle sürdürdü: "Şimdi en ciddi koalisyon ihtimali olan AKP-CHP’yi kurmayı istiyorlar. Çünkü CHP, Tayyip Bey’i en iyi aklayacak alettir. Bunu kurmak istiyorlar. Buna seçim denemez. Al gülüm-ver gülüm. CHP çekildi şu anda. Kemal Bey "seçim meydanı tartışma meydanı değildir" diyor. Vah vah vah… Şu sıralarda böyle demek, Tayyip Erdoğan’ı rahatlatmak demektir."

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar