banner864

Yalman, Başbuğ'u suçladı 08 Kasım 2013, 20:01

Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman, Balyoz davasına bahane olan plan semineriyle ilgili 26'ncı Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'u suçladı.
Milliyet Gazetesi'ne konuşan Yalman, dönemin Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı İlker Başbuğ'un 1. Ordu'ya gönderilen seminer emrine; bilgisi dışında bir madde eklediğini iddia etti. 

“1. Ordu'ya gönderilen emirde Olasılığı EMASYA'nın ileri bir tarihte oynanması yer alıyor. Bu madde benim bilgim dışında eklenmiştir. Bu konu bana arz edilmedi. Ben bu durumu 2010 yılında öğrendim.”

Yalman, Başbuğ'un 1. Ordu'nun Genelkurmay'a gönderdiği yazıyı da kendisinden gizlediğini öne sürdü.

“1. Ordu ciddi bir disiplin ihlali yaparak, kuvvetin emrini almadan 56 ast birliğe emir vermiş, Genelkurmay’a yazı göndermiş, Kurmay Başkanı İlker Başbuğ bunu bana bildirmedi.”

Kara Kuvvetleri Komutanı olmasına karşın bu yazışmalardan haberdar olmadığını ifade eden Yalman "Arkadaşlarımın yanlışlarını 9 sene sonra öğrendim" dedi.

Aytaç Yalman'ın "2002 2003 yıllarında Türkiye'de irticai bir tehdit yoktu, bu nedenle izin vermedim" ifadelerini kullanması da dikkat çekti.
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

derya ulusoy :

Yeter artik camur atmayi birakin artik. Sahip cikacaginiza daha cok yükleniyorsunuz yurtsevenlere

sebahat yalniz :

Haksiz yere hukum giymis ve su anda kendini savunamiyan birine karsi yapilanbu aciklamayi ne insanlga nnede dine sigdiriyorum alcakca buluyorum

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar