Yaralı yüzbaşı 7 yıl sonra şehit oldu 22 Mart 2015, 14:16

Erzincan'da 2008 yılında Jandarma Yüzbaşı rütbesindeyken terör örgütünün mayınlı saldırısında yaralanan ve 7 yıldır Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) yoğun bakımda tedavi gören Jandarma Binbaşı Yılmaz Tankül, şehit oldu.
Erzincan'da 2008 yılında Jandarma Yüzbaşı rütbesindeyken terör örgütünün mayınlı saldırısında yaralanan ve 7 yıldır Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) yoğun bakımda tedavi gören Jandarma Binbaşı Yılmaz Tankül, şehit oldu.

Erzincan'ın Kemah İlçesi'ne bağlı Sarıyazı Köyü'ne gelen teröristlerin erzak alıp ayrıldığı ihbarı üzerine Piyade Tabur Komutanlığı ile Kemah İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı birlikler, 11 Ağustos sabahı bölgeye gitti. Tabur Komutanı Kurmay Yarbay Mikdat Şamdancı ile Kemah İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yılmaz Tankül'ün de yer aldığı askeri birlik, köylülerle görüşüp araçlarla dönüşe geçtiklerinde, Sarıyazı- Olukpınar köy yolu ayrımında teröristlerce yerleştirilen uzaktan kumandalı mayın patlatıldı.

Olayda, Kurmay Yarbay Mikdat Şamdancı, Uzman Jandarma Çavuş Selim Kabataş, Uzman Jandarma Çavuş Gökhan Kuvat, jandarma erler Aydın Emer, Önder Muratoğlu, Adem Bilaloğlu, Murat Atsen, Abdurrahman Bolat ve Barış Demir şehit olurken, Jandarma Yüzbaşı Yılmaz Tankül ile jandarma er Ali Üzüm yaralandı.Olayın ardından GATA'ya götürülerek tedaviye alınan ve o günden beri yoğun bakımda tedavisi süren Jandarma Binbaşı Yılmaz Tankül dün durumu iyice ağırlaşıp şehit oldu. Şehit haberi, Tankül'ün memleketi Afyonkarahisar'ın Sultandağı İlçesi'ne bağlı Yakasenek Köyü'nde oturan ailesine Sultandağı Kaymakamı Muhammet Emin Güngör ve Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Selim Şirin tarafından verildi.

Şehit Binbaşı Yılmaz Tankül'ün cenazesinin bugün ikindi vakti Yakasenek Köyü'nde toprağa verilecek.

GENELKURMAY SİTESİNDE BAŞSAĞLIĞI

Genelkurmay Başkanlığı resmi internet sitesinde Binbaşı Yılmaz Tankül'ün şehit olmasıyla ilgili Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in başsağlığı mesajı yayımlandı.

Şehit Binbaşı Tankül'ün fotoğrafının yer aldığı 'Başımız sağ olsun. Allah rahmet eylesin. Nur içinde yatsın' başlıklı mesajda, "Silah arkadaşımız 21 Mart 2015 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman personelimize şahsım ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları adına Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı delerim" ifadesi yer aldı.  (DHA)
Etiketler

Yorumlar

Adil Aydın :

türk milleti'nin başı sağolsun.

orhan akcan :

ey piskin gkb,sen hangi yüzle bas sagligi diliyorsun bunlarin hepsi sizin eseriniz. sen gkbyi birak git akpye kapi korumaciligi yap ve o üzerindeki serefli ünüformayida derhal cikar cünkü o serefli askere mahsustur akpnin yalakasina degil

olgun varol :

türk milleti hiç bukadar rahat bir genel kurmay başkanı görmemişti varlığıile yokluğu hiç belli olmayan his edilmeyen bukadar olaylardan sonra baş sağlığı he iyi valla onlarada bu yakışır zatten .

mustafas cenasp aytepe :

Allah bunlarıda bu pkkile barışanında belasını versin bizde vereceğiz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar