Yarbay Tatar anıldı 19 Aralık 2013, 22:57

Amirallere suikast tertibi nedeniyle hakkında ikinci defa yakalama kararı çıkınca, intihar eden Yarbay Ali Tatar, ölümünün 4. yıldönümünde mezarı başında anıldı. Bugünlerde yaşanan gelişmeleri değerlendiren Yarbay Tatar’ın yakınları, “Hukuk bir gün onlara da lazım olacak demiştik” dedi.
Deniz Yarbay Ali Tatar’ın ölümünün 4. yılında anıldı. Amirallere suikast davası nedeniyle 10 gün tutuklu kaldıktan sonra bırakılan, ancak hakkında yeniden yakalama kararı çıkınca intihar eden Tatar’ın mezarı başında anma töreni yapıldı.

Karşıyaka Mezarlığı’nda düzenlenen anma törenine yarbay Tatar’ın ailesi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, milletvekilleri Emine Ülker Tarhan, Hüseyin Aygün,Veli Ağababa ve İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Naci Baştepe katıldı.

Yarbay Tatar’ın ablası Hürriyet Tatar, son yaşananları izlediklerini ve adaletin birgün herkese kazım olacağını belirtti.

CHP Genel Başkan yardımcısı Umut Oran ve CHP Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan’da tertiplerle insanların ölüme sürüklendiğini ifade etti

İşçi Partisi Genel Başkan yardımcısı Emekli Tümgeneral Naci Beştepe de yolsuzluk operasyonuna dikkat çekerek, hem adaletin hem de ilahi adaletin yerini bulacağını belirtti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da ölüm yıldönümü nedeniyle Tatar ailesine bir mesaj gönderdi.

Yarbay Tatar'ın abisi Ahmet Tatar, yaşananların milleti uyandırmasını umduklarını söyledi.

ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar