Yargıda cemaat tasfiyesi 16 Ocak 2014, 16:16

HSYK 1'inci Dairesi'ne dün yapılan iki atamanın ardından İstanbul Adliyesi'nde deprem yaratan bir kararname yayınlandı. Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy, Askeri Casusluk gibi tertipleri yürüten özel görevli savcıların tamamına yakını İstanbul'dan sürüldü. Savcıların özel yetkileri de alındı. Görev yeri değişenler arasında İstanbul Başsavcısı Turan Çolakkadı da bulunuyor.
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun atama kararnamesini yayınladı, İstanbul başta olmak üzere özel görevli savcılıklarda deprem yaşandı.

Önce Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın rüşvet soruşturmasını yürüten savcılar Zekeriya Öz, Muammer Akkaş ve Celal Kara hakkında inceleme izni verdiği bilgisi gündeme bomba gibi düştü. Ardından İstanbul Adliyesi'ni sarsan atamalar geldi.

Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy, Askeri Casusluk ve Oda TV gibi soruşturında görev yapan özel görevli savcıların tamamına yakını İstanbul dışına atandı. İstanbul'da görev yeri değişen savcı sayısı 13 oldu.

Özel görevli İstanbul Başsavcı Vekili Fikret Seçen, Gebze Savcılığı'na atandı. Düz savcı olarak görevlendirilen Seçen'in özel yetkileri de alındı.

TMK'dan sorumlu İstanbul Başsavcı Vekili Oktay Erdoğan da Bakırköy Başsavcı Vekilliği görevine atandı.

Ergenekon Savcısı Ercan Şafak da HSYK tarafından yetkileri alınarak Kocaeli'ye düz savcı olarak atandı.

İstanbul dışına gönderilen bir diğer isim de Ergenekon Savcısı Cihan Kansız oldu. Kansız, Sakarya'ya düz savcı olarak atandı.

Balyoz Davası duruşma savcılığı yapan, İstanbul Anadolu Başsavcısı Savaş Kırbaş'ın da görev yeri değişti. Sanıklarla girdiği polemiklerle tepki çeken Kırbaş, İstanbul Gaziosmanpaşa'ya düz savcı olarak atandı.

Balyoz iddianamesini yazan ve İzmir'deki yolsuzluk soruşturmasını yürüten İzmir Savcısı Ali Haydar, Karşıyaka ilçesine düz savcı olarak atandı.

Ergenekon ve yolsuzluk operasyonlarını yürüten savcı Muammer Akkaş'ın görev yeri de değişti. Akkaş, Tekirdağ'da düz savcı olarak görevlendirildi.

Hatay'daki MİT TIR'ını aramak isteyen özel görevli Adana Savcısı Özcan Şişman da Mersin'e özel yetkileri alınarak atandı.

İstanbul Başsavcısı Turan Çolakkadı ise İstanbul Bölge Adliye Başsavcılığı'na atandı. Çolakkadı'nın yerine Bakırköy Başsavcısı Hadi Salihoğlu atandı.

Kararname ile Malatya savcısı Abdülkadir Gündem, Malatya Başsavcılığı'na; Hikmet Gülay Büyükçekmece Başsavcılığı'na; Büyükçekmece Başsavcısı Selami Hatipoğlu Bakırköy Başsavcılığı'na, Sakarya Başsavcısı Orhan Usta, Kayseri Başsavcılığı'na, Kayseri Başsavcısı Bülent Bingöl Sakarya Başsavcılığı'na atandı.İşte tam liste;


ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

HİMMET ÖĞRETMEN :

yıllar önce iski'de klor yolsuzluğu ortaya çıkınca en az diğer partiler kadar chp' lilerde kendi partili sorumlulularına tepki göstermiş ve adalet tecelli etmişti. cumhuriyet tarihimizin ve dünya çapında tarihin en büyük yolsuzluk ve hırsızlık iddiaları karşında akp'lileren kendi partili sorumluları için tepkisizlikleri,kefen giymeleri,sana ne beni soyuyor anlayışı adaleti ne kadar sindirdiklerini göstermiyor mu?

ilhami uğur :

ehh dünya,ne ekersen onu biçersin.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar