banner864

Yargıtay Başkanı'ndan idam açıklaması! 19 Şubat 2015, 16:54

Özgecan Aslan cinayetiyle gündeme gelen idam tartışmalarına Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit'te dâhil oldu. Yargıtay Başkanı "Özgecan olayından sonra bir anket yapılsa halkın yüzde 80'i idamın geri gelmesini ister. Bu tartışılmalı" dedi.
 Türkiye Tarsus'ta işlenen Özgecan Aslan cinayetinin ardından idam cezasını tartışmaya başladı. İdam sözünü ilk kullanan Özgecan'ın acılı annesi olmuştu.
Kabinden idam cezasını gündeme getiren ilk isim ise Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi olmuştu.

İdam tartışmalarına Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit'te katıldı. "Bu cinayet bizi de derinden sarstı" diyen Cirit idamın tartışılması gerektiğini söyledi.

"Biz Avrupa uyum süreci içinde 4771 sayılı yasayla idam olayını kaldırdık. Ama Özgecan olayından sonra toplumda basit bir anket yapılsa herhalde yüzde 80 idamın geri gelmesini ister diye düşünüyorum. Dünyanın birçok ülkesinde idam cezası, değişik şekillerde, zehir zerk etmek suretiyle vardır. Bu tartışılması gereken bir olay. Sadece yargı olarak bizi ilgilendiren bir olay değil. Toplumu, üniversiteyi, yasamayı, yürütmeyi ilgilendiren bir olay, bunların tartışılması gerekir diye düşünüyorum."

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

levo :

Akp idamı geri getirirse kendileri tehlikeye girebilirler. Dosya vatana ihanet

Hayri Bıçak :

akp hükümeti ve sayin tayyi̇p erdoğan her i̇şleri̇ne geldi̇kleri̇nde referanduma gi̇tmeyi̇ alişkanlik edi̇nmi̇ş.çünkü halki i̇yi̇ kandiriyor.i̇dam cezasinin geri̇ geti̇ri̇lmesi̇ i̇çi̇n de referanduma gi̇tsi̇nler de göreli̇m.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder