banner864

Yargıtay üyesinden skandal çağrı 31 Aralık 2013, 20:35

Eski Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in, Yargıtay'da cemaatin imamı olduğuğunu itiraf etti. Yargıtay Üyesi Abdullah Yaman, bu açıklama üzerine cemaatçi yargı mensuplarına hitaben yazı yazdı. Yaman, yazıda skandal ifadeler kullandı, dini telkinlerde bulundu...
Eski Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in bu açıklamasının ardından Yargıtay'da ilginç bir olay daha yaşandı. Yargıtay Üyesi Abdullah Yaman, Fethullah Gülen cemaatine mensup hakim ve savcılara hitaben bir yazı yazdı.

Bir hakimin kullanması tartışma yaratan dini ifadelerle dolu yazıda, hukuk değil din tartışma konusuydu.

Yargıtay Üyesi Yaman, "Hepimizin ortak referansı Kuran-ı Kerim’in bir çok ayetinde Allah bizlere seslenirken 'akletmez misiniz', 'düşünmez misiniz' gibi hitaplarla adeta hangi melekemizi geliştirmemiz gerektiğini gözlerimizin içine sokmuyor mu?” dedi.

“Bizlerin manevi tekamülüne katkı sunan kanaat önderlerimizi seveceğiz, sayacağız, ancak asla ve asla rab haline getirip, Allah’ın konum ve derecesine ikame etmeyeceğiz. Dini anlayış ve yaşayışta referans sıramız ve normlar hiyerarşimizin; Allah, Peygamber ve ancak ondan sonra kanaat önderimiz olduğunu bir an olsun aklımızdan çıkarmayacağız”
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

misafir :

yasasin ulusal kanal

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder