Yargıtay ve Danıştay üyeleri mazbatalarını aldı 23 Aralık 2014, 19:37

Yargıtay’ın 144 ve Danıştay’ın 33 yeni üyesi düzenlenen törenle mazbatalarını aldı. Yeni üyelerin göreve başlamasıyla Yüksek Yargıda Cemaat ağırlıklı yapı tersine döndü. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, törende yaptığı konuşmada, yeni üyelerin adalet hizmetini en iyi ve en ileri noktaya taşıyacaklarına inandığını söyledi.

Yargıtay ve Danıştay’a yeni seçilen üyeler... paylaşan: ulusalkanal
Yargıtay ve Danıştay’a seçilen yeni üyeler mazbatalarını aldı.
Yargıtay ve Danıştay’ın daire sayılarının artırılmasının ardından Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, Yargıtay’a 144 Danıştay’a 33 yeni üye seçmişti. Cumhurbaşkanlığınca Danıştay’a atanan 9 yeni üyeyle birlikte de Yüksek Yargı'daki denge Cemaat aleyhine değişti.

Yargıtay ve Danıştay'a toplamda seçilen 186 üye mazbatalarını alarak göreve resmen başladı.

Mazbata töreninde konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yeni üyelerin, adalet hizmetini en iyi ve en ileri noktaya taşıyacaklarına inandığını söyledi.

Yargıtay ve Danıştay’da iş yükü yoğunluğu olduğunu vurgulayan Bozdağ, yeni üyelerin davaların makul sürede sonuçlandırılmasına büyük katkı sunacaklarını belirtti.

Bozdağ’ın konuşmasının ardından Yargıtay ve Danıştay üyelerine mazbataları takdim edildi.

Törene, Yargıtay Başkanı Ali Alkan, Danıştay Başkanı Zerrin Göngör, YSK Başkanı Sadi Güven, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Erbil, Danıştay Başsavcısı Mevlüt Çetinkaya, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek, HSYK üyeleri ile yüksek yargı organlarının üyeleri katıldı. 


Çağla Atlı Akkuş
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar