banner864

"Yargıtay'da paralel var" 05 Mayıs 2014, 17:47

Balyoz Davası'nda Yargıtay kararıyla tahliye edilen HAVELSAN Eski Genel Müdürü Ömer Faruk Ağa Yarman'ın Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile görüştü. Bozdağ, karara neden itiraz etmediklerinin gerekçesini anlattı. Bozdağ, "Böyle bir talepte bulunursak dosyanın gideceği yer Yargıtay Dava Daireleri Genel Kurulu. Orada paralel yapı hâkim. Çıkacak karar tamamen siyasi olacaktır" dedi.
Balyoz Davası'nda tahliye edilen Eski HAVELSAN Genel Müdürü Ömer Faruk Ağa Yarman'ın Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile yeniden yargılama konusunda görüştüğü ortaya çıktı.

Görüşmeyi Cumhuriyet Gaztesi Ankara Temsilcisi Utku Çakırözer yazdı. Yarman görüşmede, "kumpas" itiraflarını hatırlattı. Ardından bakanlık ve Yargıtay Başsavcısı'nın itiraz yetkisini kullanmasını talep etti. Adalet Bakanı Bozdağ ise dikkat çeken bir yanıt verdi.

"Böyle bir talepte bulunursak dosyanın gideceği yer Yargıtay Dava Daireleri Genel Kurulu. Orada paralel yapı hâkim. Çıkacak karar tamamen siyasi olacaktır. Yani hangi karar hükümetin aleyhine ise o yönde karar çıkacak. Mahkûmiyetlerin onanması hükümete zarar verecekse orada da onarlar"

Bozdağ, bu ifadelerin ardından "Sonucunu kestiremediğimiz bir durum var ortada" dedi.

Bu yanıt üzerine, Yarman önerisini yineledi. Ömer Faruk Yarman, "Bizi dinleyip dinlemeyeceklerini göreceğiz" dedi.

ulusalkanal.com.tr


Yorum Gönder