banner864

Yargıtay'dan Deniz Feneri Davası'na ilişkin önemli karar 30 Ocak 2014, 21:46

Yargıtay, Deniz Feneri şüphelisi ve Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman'a usulsüz vekalet veren Noter İsmet Büyükkılıç ile ilgili beraat kararını bozdu. Yargıtay, Büyükkılıç'ın mahkum edilmesi gerektiğine hükmetti.
 Yargıtay 11'inci Ceza Dairesi, Deniz Feneri Davası ile ilgili önemli bir karar verdi.

Hürriyet'in haberine göre Yargıtay, "resmi evrakta sahtecilik" ve "görevi kötüye kullanmak"tan yargılanan İstanbul 10. Noteri İsmet Büyükkılıç ile ilgili beraat kararını bozdu.

Daire, Büyükkılıç'ın suçunun tüm unsurlarıyla oluştuğuna hükmetti. Yargıtay, Noter Büyükkılıç'ın mahkumiyetine karar verilmesi gerektiğini belirtti.

Büyükkılıç, Deniz Feneri şüphelisi Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman'a usulsüz vekalet vermekle suçlanıyordu.

Almanya'daki Deniz Feneri e.V. davasında ceza alan Mehmet Gürhan yurtdışındayken, vekaletinin usulsüz şekilde Zekeriya Karaman'a verildiği ortaya çıkmıştı. Vekaleti veren Büyükkılıç, 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmış ve beraat etmişti.

ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorumlar

H.Rıza ERBULAN :

anlayamadım. yani "almanya'daki yüzyılın yolsuzluğu" davasının türkiye ayağında sadece vekaletname veren notere mi ceza çıkmış? peki davanın esas sanıkları hakkında ne oldu, şu an ne yapılıyor, yoksa sadece noter ile sanıklara suç isnat eden savcılar mı sorgulanıp, cezalandırılacak? ayrıca ben burada neden bazı sözcüklerin baş harflerini "büyük" yazamadığımı merak ediyorum?

Ahmet BALLIEL :

haki̇mleri̇mi̇zi̇n yeni akli başina geldi̇, herhalde bu hirsizlari yakalamak ve gazeteleri̇ni̇ tehdi̇tle abone yapma i̇şi̇ni̇ de baksoinlar.

Yüksel Yıldız :

adamlar ortada ne devlet bıraktı ne ulus..çöktük..çöktüğümüzü 20 sene sonra anlarız..çöküş hali..uzun sürer. osmanlıda da böyle değilmiydi...

CAVIT SEVIM :

yani bu olay böyle kapanacakmi??ya digerleri ,??isin icinde kanal 7 ,,akp hükümeti de bu isin icinde;herkes biliyor;;basta zahid akman yeniden yargi önüne cikarilmali;;

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar