banner864

Yarın yas günü! 23 Ocak 2015, 19:00

Suudi Arabistan Kralı Abdullah'ın vefatı nedeniyle yarın Türkiye'de yas ilan edildi, bayraklar yarıya indirilecek.
Suudi Arabistan Kralı Abdullah'ın ölümü nedeniyle yarın bir günlük milli yas ilan edildi.

Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, "Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz El Suud'un vefatı sebebiyle 24 Ocak 2014 tarihinde bir günlük milli yas ilan edilmiştir. Bu vesile ile merhum Kral Majesteleri Abdullah bin Abdülaziz El Suud'a Yüce Allah'tan rahmet diliyor, kardeş Suudi Arabistan halkı ile Arap ve İslam âlemine taziyelerimizi iletiyoruz. Yas alameti olarak belirtilen tarihte tüm yurtta ve dış temsilciliklerimizde bayraklar yarıya indirilecektir" denildi.


DHA

Yorumlar

Tanhu KAGAN :

batili emperyalist seytanlarin usagi bir arap bedevisine niye yas tutacagiz ya! o kim?

Erdem Cesur :

bugün tek yas, tam bağımsız, tertemiz bir ülke özlemiyle canını korkusuzca feda eden uğur mumcu için tutlan yastır. ama her sene unutmadık demekle yas tutulmaz. onun gibi yaşamak korkusuzca mücadele etmek gerekir. gazetecisi de, bilim adamı da, hukukçusu da, doktoru da, işçisi de korkusuzca gerçeği savunmalı haksızlıklara boyun eğmemeli ve vatanı yolsuzluklardan, hırsızlıklardan, haksızlıklardan, talanlardan, yalanlardan temizlemek için mücadele etmelidir.

bosver :

yaranirlar artik araplara !! yalakalik edecek baska millet mi kalmadi .hayret birsey .bizim kayiplarimiz in arap kadar degeri yokmus .

Adil :

evet adam şeriat ülkesinden ya hemen yas ilan edilir akp ye karşı biri öölsün bakalım yas ilan edilliyormu

ÖMER ÖZÇELİK :

allah rahmet eylesinde niye yas tutuyoruz anlamiş değilim,hediye alanlarin haricindekilere yas tutmak aptallikmi diyeyim yoksa başka bir izahi varmi biri bana anlatsin

yusuf9667 :

türkiye de analar icin hergün yas...

serafim :

100 sene önce osmanli askeri vuran bunun dedesi çok mi kiymetli oldu...devleti batsin.

devrimci :

bundan önce birçok ülkesini seven, ulus devlet yanlısı, anti emperyalist hayatını kaybetti yas ilan etmediniz abd' nin etekleri altında ortadoğu'yu ateş çemberine çevirmek isteyen bir adamın arkasından yas ilan ediyorsunuz. türk bayrağı o kadar ucuz değil.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar