banner864

Yasak en çok onları vurdu 24 Mart 2014, 14:46

Twitter'a getirilen yasak günlerdir gündemimizde. Ancak uygulanan yasak, en çok Twitter aracılığıyla seslerini duyuran kan ve trombosit hastalarını vurdu.
Birçok löseminin ilik nakli olması için kampanyaların düzenlendiği, acil kan arayanların başvurduğu sosyal paylaşım sitesi Twitter'ın kapatılmasına tepkiler çığ gibi büyüyor.

Etkin hesaplardan biri olan "Lösemi Dayanışma" isimli hesaptan yapılan duyuruda "yeter artık. Biz de yaşamak istiyoruz, kan verecek gönüllülerimize ulaşmak istiyoruz" denilerek yasağa bir tepki daha gösterildi.

İşte Lösemi Dayanışma isimli hesaptan yapılan açıklama:

"Twitter'ı kapatmışsınız, o zaman lösemi hastalarına 2 günde 1 lazım olan kırmızı kanı ve trombositi de siz bulun. Benimki AB Rh negatif, biraz zor bulursunuz şimdiden söyleyim. Bu saatten sonra gönüllülerimize Twitter'dan ulaşıp biz de bulamayız artık. Bir sürü hastanın zaten sebebi oluyordunuz, artık hepsinin sebebi oldunuz. Şimdi bunu yazdık diye yine bize saldırıp belki de sayfamızı kapatırlar. Yeter artık. Biz de yaşamak istiyoruz, kan verecek gönüllülerimize ulaşmak istiyoruz, kan anonslarımızı yapmak istiyoruz. Bu hakkımızı elimizden alanları kınıyoruz."Yorumlar

Tarik meric :

cok yazik

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar