banner864

''Yaşam evi'' açıldı 05 Haziran 2015, 21:20

Şiddet mağduru kadın ve çocuklar için Ankara’da yeni bir “Yaşam Evi” açıldı. Türkiye Barolar Birliği, Yenimahalle Belediyesi ve Sema-Abdurrahman Karamanlıoğlu Eğitim Sağlık Kültür Vakfı’nın ortak çalışmasıyla açılan Yaşam Evi, çocuklarla birlikte 35 kadına hizmet verecek.
Şiddet gören kadın ve çocuklar için Ankara’da artık yeni ve korunaklı bir “Yaşam Evi” var.
 
Sema-Abdurrahman Karamanlıoğlu Eğitim Sağlık Kültür Vakfı, 2014 yılında mülkiyeti kendilerine 16 dairelik binayı, şiddet mağduru kadınların sığınması için bedelsiz tahsis etti.
 
Yenimahalle Belediyesi’nin de katkılarıyla bina restore edildi. Belediye sığınma evinin işletmesini de 5 yıl boyunca üstlendi. Yaşam Evi'nin gözetimi ise Türkiye Barolar Birliği’nin sorumluluğunda olacak.
 
Yaşam Evi’nin tanıtımı Türkiye Barolar Birliği’nin merkezinde yapıldı. Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Abdurrahman Karamanlıoğlu sığınma evinin oluşturulma aşamasını ve amacını anlattı.
 
7/24 Güvenlik hizmeti olan Yaşam Evi’nde revir, psikolog odası, kreş, misafir odası, spor odası, engelli misafir odası, kütüphane ve oyun odası da yer alıyor. Yaşam Evi çocuklarla birlikte 35 kadına hizmet verecek.
 
HABER: ÇAĞLA AKKUŞ
KAMERA: TANSEV KARA

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar